2022 rugpjūčio 10

V. Čeburinas: „Su tokiu varžovu galima ir reikia žaisti“


Po Čempionų lygos trečiojo atrankos etapo atsakomųjų rungtynių Vilniuje „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas pagyrė žaidėjus už plano vykdymą, o komandos kapitonas Saulius Mikoliūnas buvo patenkintas pirmuoju kėliniu ir dėkojo aistruoliams už papildomas jėgas.

„Pirmosios minutės parodė, kad pasiruošėme gerai. Darėme spaudimą, kūrėme progas. Užbaigimo stadijoje kai kur trūko šaltakraujiškumo, ar varžovo gynyba gynėsi kompaktiškai. Bravo žaidėjams, jog priėmė planą ir jo laikėsi. Įmušėme, buvo progų. Bet reikėjo antro įvarčio iki pertraukos. Kaip jau įprasta, kontratakose ginamės silpnai, praradome kamuolį. Praleidome įvartį, po to dar buvo raudona kortelė, žinoma, ji nebuvo mūsų planuose. Žaidėjai atsakingai, su atsidavimu pasirodė šiose rungtynėse. Netgi kai buvo mažumoje. Taip, nepavyko atsigriebti už praleistus įvarčius. Tačiau rimtai sužaidėme šias rungtynes. Dėkojame aistruoliams, buvo labai malonu jausti jų palaikymą“, – reziumavo treneris.

„Ypač pirmajame kėlinyje buvome kaip komanda labai organizuota ir gynyboje, ir aukštame spaudime. Tas planas, kurį turėjome prieš rungtynes pasiteisino. Aišku, jie turėjo išėjimų į taaką, bet visumoje pirmajame kėlinyje komanda tikrai parodė charakterį ir kad galime žaisti su tokiu varžovu“, – sakė S. Mikoliūnas.

Paklausti, ar apmaudu dėl pirmųjų rungtynių rezultato, abu „Žalgirio“ nariai pripažino, jog buvo galima pasirodyti geriau.

„Kaip jau minėjau pirmose rungtynėse padarėme labai daug klaidų. Tokios kurios privedė prie praleistų įvarčių. Ne tai kad apmaudu, bet su tokiu varžovu galima ir reikia žaisti, – teigė V. Čeburinas.

„Reikia mums užsigrūdinti. Yra skirtumas kai žaidi namuose ir išvykoje. Reikėtų daugiau dėmesio, rasti savyje tikėjimo ir pasitikėjimo ypač žaidžiant išvykos rungtynėse“, – apie pamokas kalbėjo S. Mikoliūnas.

Anot trenerio, prieš antras rungtynes daug motyvacijos nebereikėjo: „Buvo skaudus pralaimėjimas, didelis rezultatas. Tačiau jau ten apkalbėjome su žaidėjais, davėme suprasti kad reikia ir galima su jais žaisti. Šį kartą nebereikėjo daug žodžių. Labiau reikėjo sudėti taktinius akcentus ką reikia daryti. Kiekvienas suprato, jog reikia kovoti dėl pergalės. Taip, pralaimėtos rungtynės – tai neįkainojama patirtis jauniems žaidėjams. Iš tų dviejų rungtynių reikia pasiimti kas geriausia. Tai kad galime žaisti gerai, žaisti gerą futbolą. Per šituos tris etapus parodėme, kad mokame prisitaikyti prie varžovo ir varžovą versti derintis prie mūsų.“

S. Mikoliūnas pabrėžė, jog pasiekti lygiąsias padėjo ir aistruolių palaikymas: „Tikrai labai ačiū visiems kurie atėjo ir palaikė komandą, net ir kai likome dešimtiese, jautėsi palaikymas, kad mes jumis tikime. Tų papildomų jėgų tikrai suteikė atsiduoti iki pabaigos maksimaliai.“

Žiniasklaidos atstovus paklausus nuomonės apie VAR, tiek treneris, tiek kapitonas apie pačią sistemą atsiliepė teigiamai.

„Manau, kad VAR neleidžia padaryti kertinių klaidų. Pirmajame kėlinyje mums tai padėjo, kur jie įmušė įvartį, patikrino per VAR sistemą ir neužskaitė įvarčio. Apskritai manau, kad tai reikalingas dalykas“, – kalbėjo S. Mikoliūnas.

„Galbūt tos pauzės nėra įprastos. Taip yra teisėjo sprendimas, bet jis gali ir peržiūrėti epizodą. Pasitarti su tais kurie yra VAR kambaryje. Galbūt su VAR sprendimas konkretesnis“, – sakė V. Čeburinas.

Vis tik trenerio nuomone yra tam tikrų problemų – tai peržiūrai esamų pozicijų skaičius: „Jeigu VAR peržiūrimas tik iš vienos kameros (pozicijos) tai įdomu, – kalbėjo V. Čeburinas – Kaip ir tas pirmas baudinys Budėje…. Tokie epizodai būna 90 proc. rungtynių. VAR nusprendė, mes turėjome sutikti. Visada kai mūsų naudai – gerai. Kai ne mūsų naudai – VAR negerai. Kaip ir visur kitur“

„Žalgiris“ europinį žygį tęs UEFA Europos lygoje. Pirmosios rungtynės prieš Razgrado „Ludogorets“ vyks rugpjūčio 18 d. svečiuose, atsakomosios – rugpjūčio 25 d. namie.