2022 rugpjūčio 24

V. Čeburinas: „Sieksime neutralizuoti varžovo stiprias puses ir parodyti savo“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas prieš UEFA Europos lygos atrankos atsakomąsias rungtynes su Razgrado „Ludogorets“ teigė, jog svarbu priversti varžovus daryti tai ko nemėgsta, o vartininkas Edvinas Gertmonas sakė, jog komanda pasitiki savimi.

Pirmąsias rungtynes „Ludogorets“ namie laimėjo rezultatu 1:0. Antrosios rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje. Analizuodamas pirmąsias rungtynes treneris išskyrė klaidas rungtynių pradžioje.

„Varžovai daro didelį spaudimą pirmoje ir antroje zonoje. Stengiasi priversti suklysti. Mes padarėme keletą tokių rimtų klaidų, įsimušėme sau įvartį. Kai šiek tiek atsigavome, pradėjome išeiti į atakas, daugiau valdėme kamuolį. Antrajame kėlinyje geriau organizuotai gynėmės. Daugiau pavyko ir savo veiksmais užvaldyti vidurio zonos. Išanalizavę praėjusias rungtynes žinome savo problemas. Bandysime jas eliminuoti. Žinome varžovų minusus ir ties jais dirbsime. Abi komandos ruošia savo planą rungtynėms. Matysime kaip kas suveiks. Varžovas labai nemėgsta gintis. Reikia sukurti sąlygas tam“, – kalbėjo V. Čeburinas.

Paklaustas kodėl taip skiriasi žalgiriečių žaidimas namie ir išvykoje, treneris atsakė: „Pirmiausia tai mūsų aistruolių palaikymas. Tai neabejotinai, ir už tai jiems labai dėkojame. Manau rytoj mus taip pat karštai palaikys. Kitas dalykas: kiekviena komanda namuose bando parodyti viską ką geriausio. Padaryti didelį spaudimą varžovams.“

Paklaustas, ar skirs ypatingą dėmesį varžovų lyderiams, treneris atsakė: „Pas varžovus yra grupė žaidėjų kurie yra individualiai stiprūs. Pas mus taip pat yra individualiai stiprių ir komandiniuose veiksmuose. Mes ruošime savo planą šioms rungtynėms. Sieksime neutralizuoti stiprias varžovo puses ir parodyti savo stiprias puses.“

Žalgiriečiams šiose rungtynėse nepadės diskvalifikuoti Donatas Kazlauskas ir Saulius Mikoliūnas, bet po skaudžios traumos sveiksta vartininkas Edvinas Gertmonas.

„Grįžau į Vilnių, susiuvo 6 siūlėmis viduje, 3 išorėje. Tik tiek. Jokio skausmo, tik stipriai ištino. Žaisti tikrai netrukdo. Viskas praeityje“, – optimistiškai kalbėjo jis.

Pasiteiravus apie išvadas po pirmų rungtynių, E. Gertmonas atsakė: „Reikia mažiau klysti savoje aikštės pusėje, geriau užsikabinti už kamuolių. Priekyje ramiau palaikyti, daugiau kamuolio kontrolės.“

Jis teigė nesureikšminantis vieno įvarčio deficito: „Tas vienas įvartis… Įmušk vieną – viskas iš naujo. Galime žaisti pratęsimą, toliau kovoti. Esame nusiteikę realistiškai bet pasitikime savimi. Tikslas – laimėti rungtynes ir žaisti Europos lygoje.“

Poros nugalėtojas pateks į UEFA Europos lygos grupių etapą.  „Žalgirio“ ir „Ludogorets“ dvikova vyks rugpjūčio 25 d. nuo 19 val. LFF stadione.  Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.