2022 spalio 28

V. Čeburinas: „Šiandien „Žalgiris“ yra tikra komanda“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir vartininkas Edvinas Gertmonas po lygiųjų svečiuose su „Basel“ pasidžiaugė komandos charakteriu bei stipriu stuburu.

„Basel“ rungtynių pradžioje pirmavo rezultatu 2:0, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje žalgiriečiai rezultatą išlygino, o antrajame – persvėrė.

„Rungtynių pradžia buvo ne mūsų naudai. Praleidome greitą įvartį. Nesusitvarkėme su antra atakos linija. Padarėme pakankamai daug klaidų. Davėme varžovui kontroliuoti kamuolį mūsų pirmoje zonoje. Nepavyko tas planas, kurį planavome šioms rungtynėms. Tik antroje kėlinio pusėje ir pabaigoje pradėjome eiti link to. Tačiau ne viską padarėme taip kaip planavome. Daug analizavome „Basel” komandą. Padarėme išvadas apie jų veiksmus. Jie žaidė tokį futbolą, kokio tikėjomės. „Basel“ turėjo ganėtinai daug progų. Kai kur mus gelbėjo gynėjai, kai kur vartininkas. Buvo rimtų momentų. Išlyginti atsiliekant 0:2 – labai sudėtinga. Esu dėkingas žaidėjams už tai ką jie nuveikė. Jie grįžo į kovą įmušdami įvartį. Įvartis buvo dėl klaidos, tačiau mes taip pat klydome. Antrasis įvartis krito po geros kombinacijos. Rungtynių pabaigoje abi komandos galėjo laimėti šias rungtynes“, – kalbėjo V. Čeburinas.

„Rezultatas teigiamas, Atsižvelgiant į tai kaip pradėjome, ir ką pavyko išpešti pabaigoje tikrai išsivežame teigiamą rezultatą. Pirmą įvartį varžovai įmušė ten kur turėjo pataikyti, buvo be šansų atremti. Pirmas įvartis mus labai išmušė iš vėžių. Po to pradėjome vaikiškai klysti, praleidome antrą. Laimei susikaupėme, susiėmėme į rankas, nepraleidome ir trečio įvarčio. Pavyko įmušti dukart. Vieną padovanojo varžovų vartininkas, antrą po gražaus perdavimo išpildė puolėjas“, – vertino E. Gertmonas.

Anot jo, žalgiriečiams prireikė laiko įsibėgėti: „Pirmajame kėlinyje užtruko kol įsižaidėme, pajutome aikštę, pajutome varžovą. Jie gal buvo šviežesni nei mes, greičiau bėgo, kai kur nespėjome. Antrajame kėlinyje išsilygino žaidimas iš fizinės pusės, buvo lengviau žaisti. Nebėgo taip į priekį, nelipo, mes irgi žaidėme ramiau, neklydome. Įmušėme įvarčių, visai persvėrėme rungtynes, žaidimas buvo labiau subalansuotas.“

Vertindamas komandos charakterį, E. Gertmonas pažymėjo, jog svarbu buvo nepraleisti trečiojo įvarčio: „Pasimatė, kad komandoje yra stuburas. Neišsimušėme iš vėžių, nepasimetėme, neprasidėjo nesutarimų. Prieš rungtynes kalbėjome, kad labai svarbu nepraleisti greito įvarčio, nes tada bus labai sunku. Pirmą minutę praleidome, gavome antrą, bet vis tiek nesustojome, atsilaikėme. Jau atsirado patirties tokio lygio rungtynėse. Atstovėjome.

„Sugrįžti į tokias rungtynes labai sunku. Jie tai padarė, reiškia jie jaučia vienas kitą. Reiškia yra komandinė dvasia, kuria mėgstame didžiuotis. Ji tikrai yra, – pažymėjo V. Čeburinas. Dar yra daug ties kuo dirbti, daug yra procesų komandiniame futbole. Tačiau galiu pasakyti kad komanda susilipdė taip. kad vienas kitą supranta, kovoja vienas už kitą. Šiandien „Žalgiris“ yra tikra komanda.“

Du įvarčius pelnė puolėjas Mathias Oyewusi. „Pirmas įvartis krito po vartininko klaidos – bet jis padarė darbą. Antrasis įvartis jo stiliuje, išsirinko tinkamą poziciją. Pabėgo nuo gynėjų ir įmušė į vartus. Jis tikrai turi didelį potencialą. Tačiau jam dar reikia daug dirbti. Kad jis tobulėtų reikalinga žaidybinė praktika“, – apie auklėtinio žaidimą ir potencialą sakė V. Čeburinas.

Norint patekti į kitą etapą „Žalgiriui“ būtina pergalė paskutinėse rungtynėse prieš „Slovan“

„Prieš kelio pradžią šnekėjome kad ryškių favoritų nėra. Prieš paskutines grupių etapo rungtynes matome, kad viskas paaiškės pabaigoje per abejas rungtynes“, – sakė V. Čeburinas

„Reikia namie parodyti rezultatą ir turime šansų išeiti toliau. Tada būtų jau super. Pirmą sezoną Konferencijų lygoje iš karto išeiti į grupes – būtų geras sezonas.  Atiduosime paskutines jėgas kurios yra. Bandysime siekti teigiamo rezultato. Tikiuosi, kad bus pilnas stadionas. Viskas yra įmanoma, bet nenoriu kažko žadėti. Stengsimės maksimaliai“, – teigė E. Gertmonas.

„Žalgirio“ ir „Slovan“ dvikova vyks lapkričio 3 d. nuo 19 val. 45 min. LFF stadione.