2021 rugpjūčio 23

V. Čeburinas: „Rotacija ir nuovargis atsiliepė“


Sudėtingoje situacijoje – komandai atsiliekant likus žaisti kelias minutes – „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas į aikštę metė savo aukštaūgį gynėją Djibrilį Diaw žaisti puolėjo pozicijoje ir tai pasiteisino – rezultatą pavyko išlyginti.

A lygos rungtynės Kaune tarp „Hegelmann Litauen“ ir „Žalgirio“ baigėsi lygiosiomis 1:1. Šeimininkai į priekį išsiveržė 84 min. po Ibrahimo tikslaus smūgio, tačiau 89 min. rezultatą išlygino T. Kišas.

Nepaisant iškovotų lygiųjų toks rezultatas „Žalgirio“ netenkino. Treneris V. Čeburinas prarastus žaidėjų rotacija – tarp rungtynių Europoje Vilniaus komandoje buvo pakeisti šeši žaidėjai.

„Žaidėjų rotaciją atlikome atsižvelgiant į mažą atsistatymo laiką po praėjusių rungtynių. Davėme pasireikšti tiems žaidėjams, kurie gauna mažiau žaidybinio laiko. Pirmajame kėlinyje sukūrėme progų pasižymėti, tačiau įmušimo procesas pas mus stringa. buvo įdomios, atakavo abi komandos. Antrajame kėlinyje bandėme paimti žaidimo kontrolę. Varžovas atidavė mums iniciatyvą, didelėmis pajėgomis sutankintai gynėsi. Turėjome progų, išėjimų į baudos aikštelę. Deja, mūsų žaidėjai nepaisant savo kvalifikacijos nesugeba išnaudoti tų sukurtų kombinacijų. Varžovas pasinaudojo kontratakomis, įmušė įvartį, turėjo dar šansų. Tačiau bravo „Žalgirio“ žaidėjams kad susiėmė pabaigoje. Po mūsų spaudimo varžovai suklydo. Spaudėme ir daugiau, bet jau buvo vėloka. Trūko ir jėgų, ne visi kurie išėjo po keitimo gerai įsiliejo į žaidimą. Nuovargis ir rotacija privedė prie tokio rezultato“, – kalbėjo V. Čeburinas.

„Tai laiminga pabaiga komandai. Tai pasekmė to, kad žaidėme prieš tris dienas. Po paskutinių rungtynių Vilniuje ir laukėme sunkios dvikovos. Žinojome, kad „Hegelmann“ komanda yra geroje sportinėje formoje. Iš vienos pusės galima sakyti, kad komandoje yra daug žaidėjų, tačiau tik 11 žaidžia. Bet visi žaidėjai gali žaisti kitose pozicijose“, – teigė D. Diaw.

Aikštėje jis pasirodė po keitimo 87 minutę. Po poros minučių D. Diaw numetė kamuolį galva ir šis atšokęs nuo gynėjo M. Fridriko atiteko T. Kišui, kuriam beliko įmušti į praktiškai tuščius vartus.

„Rungtynės buvo atkaklios.  Mums reikėjo atrasti raktą pro varžovų gynybą. Buvo sunku. Rungtynių pabaigoje žaidžiau kaip puolėjas. Tokia buvo gera trenerio vizija. Negalvojau, kad jau žengsiu į aikštę. Bet treneris pasikvietė ir sako: žaisi puolėju. Stengiausi kaip galėdamas. Kartais futbole tai suveikia, kartais ne. Ačiū Dievui, radome išeitį kaip įmušti“, – teigė D. Diaw.

„Mums reikėjo į priekį siųsti kamuolį, bet aukštų kamuolių nelaimėjome. Atsikovoti ten kamuolį mums sekėsi sunkiai. D. Diaw užduotis buvo iš centrinės zonos numesti kamuolį puolėjams žaidžiant antrame aukšte. Tai suveikė. Tik jam buvo mažokai laiko. Toks sprendimas buvo priimtas rungtynių eigoje“, – aiškino V. Čeburinas.

Ketvirtadienį „Žalgiris“ toliau tęsia kovas Europos Konferencijų lygoje ir Norvegijoje žais su Budės „Glimt“ komanda, o sekmadienį rungtyniaus A lygoje svečiuose prieš Alytaus „Dainavą“.

 

Video