2021 liepos 28

V. Čeburinas: „Rezultatas neatspindi žaidimo“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po Čempionų lygos rungtynių su „Ferencvaros“ namuose dėkojo žaidėjams už vykdytą žaidimo planą ir pastangas.

Rungtynes žalgiriečiai pralaimėjo rezultatu 1:3, tačiau pasak trenerio, tai neatspindėjo dvikovos eigos – aikštės šeimininkai didelę rungtynių dalį turėjo iniciatyvą ir daugiau progų pasižymėti.

„Rezultatas 1:3 didelis, pagal jį atrodo kad viena komanda dominavo. Tačiau viskas buvo atvirkščiai. Ypač pirmajame kėlinyje turėjome daug kampinių, daug perdavimų iš kraštų, aktyviai dirbo aukštas spaudimas. Bravo žaidėjams, jie atsidavė aikštėje 100 procentų, parodė drausmingą žaidimą, tokį, kokį planavome. Ne viskas pavyko, tačiau daugmaž veikė. Tačiau viena klaida kontratakoje, ir varžovas neatleido, įmušė įvartį. Tai tik viena iš nedaugelio atakų kuriose jie grasino. Taip futbole būna – neįmuši tu, įmuša tau. Dėkoju žaidėjams, jie atidavė visas jėgas. Žinoma, rezultatas 1:3 ne mūsų naudai yra nusivylimas“, – kalbėjo V. Čeburinas.

Pasak jo, antrose rungtynėse žalgiriečiai jautėsi labiau užtikrintai. „Pirmose rungtynėse galbūt padarė įtaką tai kad žaidėme pirmą kartą, buvo kita atmosfera, prie tokios mes šiemet nebuvome žaidę. Čia rungtynės buvo kitokios, nes varžovą jau pažinojome. Supratome, jog viskas įmanoma“, – svarstė treneris.

Abu įvarčiai į „Žalgirio“ vartus krito greitose kontratakose. Pasak V. Čeburino, situacijos buvo kiek skirtingos dėl konteksto: „Dėl pirmojo įvarčio – buvome savo pozicijose, pirmąją dvikovą laimėjome, tačiau po tos laimėtos dvikovos atidavėme kamuolį varžovui, vėliau kamuolys praėjo pro gynėjo kojas ir praleidome įvartį. Antrąjį įvartį praleidome, nes puolėme atakuoti. Mums reikėjo įmušti, kad atsigautume, kad toliau liktume kovoje.“

Paklaustas apie gautas pamokas dvikovoje su aukšto kalibro varžovu, treneris atsakė: „Žinoma, gavome daug pamokų. Apie tai dabar kalbėjome ir rūbinėje. Tuos momentus kurie mūsų žaidimą stiprina, leidžia žaisti greitą futbolą sieksime išnaudoti ir toliau. Atkreipsime dėmesį ir į negatyvų rezultatą atnešusius epizodus: tai standartai, po kurių praleidžiame greitas kontratakas.“

„Žalgiris“ iš Čempionų lygos pasitraukė, bet tęs kovą Europos lygoje. Varžovas trečiajame atrankos etape paaiškės po trečiadienio vakaro rungtynių tarp „Ludogorets“ ir „Mura“. Lietuvos čempionai žais su šioje poroje pralaimėjusia komanda. Rungtynės vyks rugpjūčio 5 (svečiuose) ir 12 dienomis (Vilniuje).

Video