2021 gegužės 25

V. Čeburinas: „Pajausti rezultatyvumą labai reikėjo“


Po triuškinančios pergalės „Hegelmann LFF taurės“ turnyro pirmajame etape „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas džiaugėsi, jog komanda pajuto įvarčių skonį, o tris įvarčius pelnęs puolėjas Jakubas Sylvestras pripažino, jog rungtynės buvo nelengvos.

„Žalgiris“ dvikovoje su „Banga“ įmušė penkis įvarčius antrajame kėlinyje ir įveikė varžovus solidžia persvara 5:0. Prieš kelias dienas komandų dvikovą A lygoje žalgiriečiai svečiuose laimėjo 3:1.

„Nėra paprasta dvi rungtynes iš eilės žaisti su ta pačia komanda. Pirmajame kėlinyje žaidimas pavyko, nes buvo progų. Varžovai taip pat turėjo progų, mes irgi sukūrėme. Galbūt pirmojo kėlinio žaidimas ne taip įsiminė, nes nebuvo įmuštų įvarčių. Antrajame kėlinyje atlikome keitimų, padidinome spaudimą. Sukūrėme progų, įmušėme įvarčius. Žaidėme rezultatyviai, ir to labai reikėjo. Reikėjo pajausti tai. Davėme pažaisti jaunimui, išėjo ir antras vartininkas T. Duka. Jis gavo šansą pabandyti save rungtynių kontekste. Geras rezultatas, einame pirmyn“, – reziumavo akistatą V. Čeburinas.

Tiesą, pirmą įvartį „Žalgiris“ įmušė tik 64 minutę, kai tolimu smūgiu pasižymėjo Ovidijus Verbickas.

„Iki pirmo įvarčio turėjome progų, bet vis kažko trūkdavo.  Kažko nepadirbome iki galo, kažkur trūko paskutinio perdavimo, kažkur varžovas sužaidė sėkmingai. Vienas įvartis, antras: atsipalaidavome, žaidėme su pasimėgavimu“, – vertino V. Čeburinas.

„Iki pirmojo įvarčio buvo tikrai sunkios rungtynės. Varžovas gynėsi labai gerai, atakoje taip pat turėjo progų, sukūrė pavojingų momentų. Tačiau galų gale pasiekę pirmąjį įvartį visiškai kontroliavome rungtynes. Viso to rezultatas buvo dar keturi įvarčiai,  – komentavo J. Sylvestras. – Kartais daug ką lemia ir sėkmė – sukuri progų, bet jų nerealizuoji. Tačiau antrajame kėlinyje pavyko realizuoti beveik viską.“

32 metų žaidėjas pakilęs nuo atsarginių suolo per dešimt minučių įmušė net tris įvarčius.

„Mano karjeroje to nebuvo, tai pirmasis hat-trickas, kurį pelniau pakilęs nuo atsarginių suolo. Labai džiaugiuosi tuo“, – teigė slovakas.

Šį sezoną jam teko tenkintis atsarginio žaidėjo vaidmeniu. „J. Sylvestras savo pozicijoje stiprus, dėl to jis čia. Taip susiklostė jog jis kol kas pralaimėjo konkurenciją. Todėl jis dažniausiai išeidavo į aikštę po keitimo. Tačiau dabar jis davė apie ką pagalvoti. Džiaugiuosi, kad jis įmušė ir ne kartą. Tai visada prideda papildomų jėgų, užsidegimo“, – apie auklėtinį kalbėjo V. Čeburinas.

„Žalgiris“ pastaruoju metu turi nemažai problemų – traumos ir ligos praretino žaidėjų gretas, ypač gynybos ir saugų grandyje.

„Visada negerai turėti nemažai žaidėjų kurie ar baiginėja reabilitaciją, ar tik pradeda. Mūsų medicinos personalas deda visas pastangas, kad turėtume tuos žaidėjus aikštėje. Kiekviena trauma turi atsistatymo terminą. Sužaistų rungtynių skaičius padaro įtakos“,  – svarstė „Žalgirio“ treneris.

Kovas A lygoje „Žalgiris“ pratęs penktadienį, balandžio 28 d. dvikova namuose su „Kauno Žalgiriu“. Bilietus į rungtynes platina Bilietai.lt.

Video