2022 kovo 23

Ukrainiečius priėmęs S. Mikoliūnas: „Prašau padėti juos integruoti“


„Žalgirio“ kapitonas Saulius Mikoliūnas nemažą karjeros dalį yra praleidęs dabar karo draskomoje Ukrainoje. Kalbėdamas su žurnalistais prieš Lietuvos futbolo rinktinės treniruotę Vilniuje futbolininkas atskleidė ir pats į namus priėmęs ukrainiečių bei išsakė prašymą Lietuvos žmonėms.

„Siaubinga situacija, matome, kaip kenčia Ukrainos tauta, bet džiugu dėl Lietuvos žmonių, kaip vieningai visi nusiteikę padėti, kaip tik įmanoma jiems. Tai tikrai ukrainiečiai jaučia. Taip, turiu ten daug draugų, daugeliui jų teko išvežti šeimas į kitas šalis, o patiems ginti savo laisvę. Kai kurie iš jų su automatais stovi postuose ir saugo, nerimas dėl jų, nuolat palaikau kontaktą.

Pats asmeniškai ir mano šeima kaip įmanydami stengiamės padėti. Priėmėme keletą žmonių. Vieno komandos draugo vaiką, kuris irgi yra futbolininkas, suteikėme jam galimybę sportuoti „Žalgiryje“ su jaunimo komanda. Taip pat turiu, kaip aš vadinu, savo antrą mamą Ukrainoje. Džiaugiuosi, kad pavyko parsigabenti ją čia, pas save.

Jų tokia vidinė psichologinė būsena tikrai yra bloga, jie nusiminę, labai išgyvena. Noriu dėl to labai paprašyti Lietuvos žmonių, kad kaip įmanydami stengtumėmės juos integruoti, kad tie žmonės kuo greičiau galėtų imtis kokios nors veiklos, kad juos atitolintume nuo tos būsenos“, – LRT.lt cituojamas S. Mikoliūnas.

Lietuvos rinktinė dabar rengiasi vasaros Tautų lygos turnyrui ir sužais vejas draugiškas rungtynes. Kovo 25 d. rinktinė išvykoje žais su San Marinu, o kovo 29 d. taip pat išvykoje – su Airija.

„Kol kas padarėme tik kelias treniruotes, žaidėjai keičiasi, ateina jaunimas, kartų kaitos neišvengsi, tai yra natūralu. Stengiamės senbuviai jaunimą kaip įmanoma geriau integruoti, kad visi kartu sugebėtume kilti į viršų“, – teigė S. Mikoliūnas.

Paklaustas apie galimai paskutinius metus rinktinėje, vienas vyriausių komandos žaidėjų teigė, kad dar nežino: „Žiūrėsime, kiek būsiu reikalingas, tiek galbūt ir žaisiu.“

Šaltinis: LRT.lt

Paremti ukrainiečius galite:
www.stipruskartu.lt
www.aukok.lt
www.blueyellow.lt