2022 rugpjūčio 26

UEFA Konferencijų lygos grupėse – varžovai iš Šveicarijos, Slovakijos ir Armėnijos


Pirmasis iš Lietuvos klubų UEFA turnyrų grupių etape dalyvausiantis „Žalgiris“ susitiks su Šveicarijos, Slovakijos ir Armėnijos atstovais.

Tai paaiškėjo Stambule ištraukus UEFA Konferencijų lygos grupių etapo burtus.

Lietuvos čempionai buvo patekę į trečią (iš keturių) pagal pajėgumą burtų krepšelių. Tai reiškė, jog varžovai buvo traukiami iš aukštesnių pirmo ir antro bei žemesnio trečiojo krepšelio.

Praeityje garsaus Turkijos vartininko Volkano Demirelio ranka lėmė, jog „Žalgiris“ pateko į H grupę.

Iš pirmojo krepšelio teko Šveicarijos vicečempionas FC „Basel“. Šis klubas yra vienas tituluočiausių savo šalyje, stipriausiu tapęs 20 kartų. Europos turnyruose Bazelio komanda yra senbuvė – žaidžia kasmet nuo 2000-ųjų. Pernai Konferencijų lygoje šveicarai laimėjo pirmą vietą grupėje su „Qarabaq“, „Omonia“ bei „Kairat“ komandomis, o šešioliktfinalyje nusileido „Marseille“ ekipai.

Iš antrojo krepšelio varžovu bus paskutinių ketverių metų Slovakijos čempionas Bratislavos „Slovan“. Konferencijų lygos grupėse pernai „Slovan“ iškovojo 8 taškus grupėje su „Kobenhavn“, „PAOK“ bei „Lincoln Red Imps“ ir užėmė trečiąją vietą.  Šį sezoną Bratislavos ekipa Čempionų lygos atrankoje po baudinių serijos nusileido Pirėjo „Olympiacos“ klubui ir dramatiškai pralaimėjo Budapešto „Ferencvaros“, o įveikė Mostaro „Zrijnski“ ir Batumio „Dinamo“.

Ketvirtojo krepšelio burtai lėmė akistatą su Armėnijos čempionu Jerevano „Pyunik“. Europos turnyrų grupėse ši komanda, kaip ir „Žalgiris“ bus debiutantai. Čempionų lygos atrankoje šį sezoną armėnai pateikė vieną didžiausių staigmenų įveikdami Rumunijos čempionus Klužo „CFR“. Kelią į Europos lygą armėnams užkirto nesėkmė baudinių serijoje prieš Tiraspolio „Šerif“.

„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir komandos kapitonas Saulius Mikoliūnas po burtų nei džiūgavo, nei liūdėjo.

„Burtams įtakos negalime padaryti, galime tik žiūrėti. Su grandais nesusitiksime, todėl viskas gerai. Grupė yra gera, rimta, įdomi, be akivaizdaus favorito. Reikia nusiteikti, analizuoti varžovus ir žaisti“, – kalbėjo treneris.

„Skambių varžovų negavome – tokių kaip, pavyzdžiui, „West Ham“. Burtus vertinčiau normaliai, visi varžovai įveikiami. Favoritas ant popieriaus – „Basel“ klubas, tačiau bet kuri komanda gali iššauti. Mes jau įrodėme, kad galime kovoti su stipriais varžovais. Reikia tikėti savo jėgomis, augti ir tobulėti kaip komanda. Mums tai bus pirmi metai ir gera patirtis“, – vertino S. Mikoliūnas.

Kiekviena grupės komanda po kartą sužais viena prieš kitą namuose ir išvykoje.

Rungtynės bus žaidžiamos rugsėjo 8, 15, spalio 6, 13, 27 ir lapkričio 3 dienomis. Galimi rungtynių laikai: 17:30, 19:45 ir 22 val.

Tikslų rungtynių tvarkaraštį su laikais po burtų per artimiausią parą nustatys UEFA.