2022 vasario 21

U-19 rinktinei prieš turkus atstovavo keturi žalgiriečiai

Keturi žalgiriečiai atstovavo Lietuvos U-19 (gimę 2004 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinei kontrolinėse rungtynėse Turkijoje.

Į savaitės trukmės stovyklą pakviesti gynėjai Džiugas Aleksa, Tomas Bakšys, saugai Dariušas Stankevičius ir Kajus Bička – su komanda kelias dienas treniravosi Kaune, o vėliau išvyko į Antaliją.

Vasario 16 d. kontrolines rungtynes su turkais lietuviai baigė lygiosiomis 2:2 (1:1). Pirmąjį įvartį lietuviai pelnė, kai po K. Bičkos perdavimo Turkijos gynėjas įsimušė į savo vartus.

Antrose rungtynėse mūsiškiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą 1:3 (1:1).

D. Aleksa žaidė abejas pilnas rungtynes, o kiti trys žalgiriečiai kartą žaidė startinėje sudėtyje, kartą – po keitimo: T. Bakšys – 55 min. ir 35 min., K. Bička – 70 ir 23 min., D. Stankevičius – 55 min. ir 23 min.

„Atskridus nebuvo laiko pasitreniruoti vietoje, manau tas padarė įtaką pirmų rungtynių pirmajam kėliniui. Pats taip pat negaliu pasigirti geru žaidimu, ypač pirmajame kėlinyje, – vertino D . Aleksa. – Antrose rungtynėse atrodėme neblogai, bet trūko kietumo dvikovose, pasaugojimo. Aikštės nelygumas privertė daugiau žaisti „aukštais“ kamuoliais, o tokiam žaidimui trūko patirties. Bet visi tikrai kovojo ir lengvai nepasidavėme. Varžovas taip pat buvo kovingas.“

Pasak žalgiriečio, tokios tarptautinės kontrolinės rungtynės buvo tikrai naudingos. „Tikrai jų trūksta ir nesinorėtų jų praleisti. Tokios patirties Lietuvoje negautume. Trenerių štabas tikrai atiduoda daug pastangų, daug tikisi ir iš mūsų.“

Lietuvos U-19 rinktinė šiemet Europos čempionato atrankoje žais su Austrijos, Rumunijos ir Latvijos bendraamžiais.