2021 vasario 6

Trijų kėlinių pratybose varžovai nubaudė už klaidas

Daugiau nei 135 minutės žaidimo ir keliasdešimt žaidėjų aikštėje. Tokiose neįprastose trijų kėlinių kontrolinėse rungtynėse „Žalgiris“ buvo nubaustas už klaidas ir 1:3 nusileido „Riterių“ komandai.

Abi Vilniaus ekipos kontroliniame susitikime nusprendė išbandyti būrį futbolininkų ir žaidė tris kartus po 45 minutes. „Žalgirio“ gretose iš viso pasirodė 24 futbolininkai.

Rungtynių pradžioje aktyvesni buvo varžovai ir 11 min. po Artūro Dolžnikovo smūgio kamuolys atsimušė į skersinį. 27 min. po perdavimo iš krašto tas pats A. Dolžnikovas galva nukreipė kamuolį į vartus. 30 min. po tolimo perdavimo Ivanas Tatomirovičius nepasiekė kamuolį ir A. Dolžnikovas atsidūręs vienas prieš vieną įmušė dar kartą.

„Žalgiris“ pirmajame kėlinyje surengė kelis pavojingus išpuolius, bet jie baigdavosi netiksliais arba nestipriais smūgiais. Pro šalį ar virš vartų mušė Francis Kyeremeh, Karolis Uzėla, Tomislavas Kišas. 43 min. po kampinio arti tikslo buvo I. Tatomirovičius, bet po jo smūgio kamuolį varžovų gynėjas išmušė nuo vartų linijos.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ ilgą laiką turėjo  kamuolio kontrolę, tačiau neretai paskutinėje stadijoje trūkdavo tikslumo. 53 min pavojingai smūgiavo H. Videmontas, bet jo smūgį „prigesino“ gynėjas.

Bene geriausią šansą 59 min. turėjo T. Kišas, bet jo smūgį iš 7 metrų atrėmė varžovų vartininkas. 70 min. po kampinio tas pats T. Kišas turėjo dar vieną šansą, bet smūgiavo nesėkmingai. 79 min. po V. Piliukaičio smūgio iš krašto kamuolys praskriejo šalia virpsto.

80 min. po tolimo perdavimo Nemanja Ljubisavljevičiui nepavyko sutrukdyti Gyčiui Paulauskui ir šis įmušė trečią „Riterių“ įvartį.

82 min. po Motiejaus Burbos smūgio apsigynė varžovų vartininkas. Baigiantis kėliniui po kampinio K. Uzėla nukreipė kamuolį į vartus.

Trečiajame kėlinyje komandos rungtyniavo visai kitomis sudėtimis, nei pradėjo dvikovą. „Žalgirio“ gretose iš vyresnių futbolininkų žaidė tik Mantas Kuklys. Žalgiriečiai sukūrė geresnių progų pasižymėti, bet jų realizuoti nepavyko. Pora kartų varžovai nutraukė M. Burbos atakas, tikslumo pritrūko M. Vareikai.

Pastarasis 125 min. turėjo geriausią šansą, bet išbėgęs vienas prieš vieną permetė kamuolį per vartininką virš skersinio.

Kitas kontrolines rungtynes „Žalgiris“ planuoja žaisti vasario 13 d. taip pat su „Riteriais“.

„Žalgirio“ sudėtis: Edvinas Gertmonas (91 min. Kristupas Menčiūnas (122 min. Gaudentas Ralys)), Marko Karamarko (61 min. Gabrielis Nikonovas (114 min. Danielius Zybartas)), Nemanja Ljubisavljevič (84 min. Nojus Stankevičius), Ivan Tatomirovič (90 min. Augustas Kapleris), Saulius Mikoliūnas (91 min. Klaidas Bička), Karolis Uzėla (91 min. Adomas Ankudinovas), Ovidijus Verbickas (61 min. Mantas Kuklys), Hugo Videmont (84 min. Gustas Jarusevičius), Francis Kyeremeh (61 min. Matas Vareika), Tomislav Kiš (73 min. Motiejus Burba), Josip Tadič (66 min. Vilius Piliukaitis).