2022 spalio 19

Trečia akistata su „Panevėžiu“ – po nemažų permainų varžovų gretose


Po pergalingų pasirodymų Europoje ir taurėje „Žalgiris“ istoriniame sezone grįžta prie vieno pagrindinių tikslų – apginti šalies čempionų titulą. Yra tikimybė, jog tai padaryti vilniečiams gali pavykti artimiausiu metu.

„Žalgirio“ laukia dvi akistatos su artimiausiais persekiotojais – trečiadienį rungtynės prieš „Panevėžį“, o sekmadienį – prieš „Hegelmann“.

Lenktynėse dėl titulo pirmoje vietoje esančią Vilniaus ekipą nuo „Hegelmann“ skiria 9 taškai, o nuo žemiau esančių „Sūduvos“ ir „Panevėžio“ komandų – 15 taškų, nuo „Kauno Žalgirio“ – 19 taškų. Vertinant komandų atotrūkį svarbu pažymėti, jog „Žalgiris“ yra sužaidęs mažiausiai rungtynių, o trys žemiau esantys varžovai yra sužaidę nevienodai.

„Hegelmann“ iki sezono finišo liko 4 rungtynės (maksimaliai gali surinkti 12 taškų), „Sūduvai“ – 6 rungtynės (18 taškų), „Panevėžiui“ ir „Kauno Žalgiriui“ – po 7 rungtynes (21 taškas). Pergalės per dvejas artimiausias rungtynes užtikrintų „Žalgiriui“ čempionų titulą.

Tačiau iki tol dar laukia nelengvas pirmasis barjeras – išvyka į Panevėžį. Šį sezoną pirmosios komandų tarpusavio rungtynės Vilniuje baigėsi lygiosiomis (0:0), antrąsias (2:0) svečiuose laimėjo „Žalgiris“. Pernai iš šešių tarpusavio akistatų „Žalgiris“ laimėjo keturias. Dvejos baigėsi lygiosiomis, įskaitant susitikimą dėl Supertaurės, kai varžovai išplėšė pergalę po baudinių.

Lyginant su paskutinėmis tarpusavio rungtynėmis birželį komandoje nebeliko gynėjo Joshua Akpudje ir saugo Chrysovolantis Kozoronis, tačiau daugiau žaidėjų atvyko: sugrįžo puolėjas Sebastienas Vasquezas, Lietuvoje vėl žais anksčiau „Sūduvai“ atstovavęs iš Juodkalnijos saugas Jovanas Čadženovičius, prisijungė bosnis puolėjas Adnanas Bašičius, saugas iš Albanijos Ergysas Kače, gynėjas iš Argentinos Salvadoras Sanchezas.

Visgi pagrindinis pasikeitimas įvyko trenerio poste – jau eilinį kartą šį sezoną „Žalgiris“ žais prieš komandą, kuri neseniai pakeitė trenerį. Prie Panevėžio vairo pakeitęs Valdą Urboną nuo spalio stojo italas iš Šveicarijos Gino Lettieri.  Jis vadovavo komandai trejose rungtynėse ir visos buvo skirtingos.

Spalio pradžioje „Panevėžys“ po dviejų Jeffrey Sarponog įvarčių per pridėtinį laiką namuose 2:0 pranoko „Sūduvą“. Vėliau sekė taurės pusfinalis su „Hegelmann“, kur po nulinių lygiųjų pralaimėta baudinių serijoje. Spalio 9-ąją „Panevėžiui“ pačiam išsprūdo pergalė per pridėtinį laiką dvikovoje su „Banga“ svečiuose (1:1).

Nuo tų rungtynių „Panevėžys“ nežaidė, o „Žalgiris“ turėjo dvi didelės svarbos rungtynes  – namuose prieš „Pyunik“ UEFA Konferencijų lygoje ir Kaune taurės finalo rungtynėse prieš „Hegelmann“. Pastarojoje dvikovoje teko žaisti visas 120 minučių.

Tiesa, panevėžiečiai turės ir netektį – dėl gauto ketvirto įspėjimo rungtynes praleis gynėjas Linas Klimavičius. Birželį komandų tarpusavio akistatą jis praleido dėl traumos.

„Žalgirio“ treneriai savo dispozicijoje vėl turės Oliverį Buffą, kuris praėjusias čempionato rungtynes praleido dėl diskvalifikacijos.

„Žalgirio“ ir „Panevėžio“ rungtynės vyks spalio 19 d. nuo 20 val. „Aukštaitijos“ stadione. Rungtynes tiesiogiai transliuos „TV3Play.lt“.