2022 kovo 20

Du puikūs įvarčiai kėlinių pabaigose nulėmė pergalę derbyje

Pirmąjį sezono trumpą sprintą „Žalgiris“ atbėgo pirmas – su trimis pergalėmis iš keturių ir pirmoje vietoje. Sostinės derbyje žalgiriečiai po puikių M. Miličkovičiaus ir F. Kyeremeh smūgių kėlinių pabaigose 2:0 palaužė „Riterius“.

„Žalgirio“ startinėje sudėtyje pirmą kartą pasirodė Mathias Oyewusi, taip pat lyginant su praėjusiomis rungtynėmis nuo pradžių žaidė Marko Miličkovičius.

Rungtynės prasidėjo dideliu pavojumi prie „Žalgirio“ vartų. 4 min. po „Riterių“ kampinio rikošetu nuo G. Jaruševičiaus atšokęs kamuolys klastinga trajektorija atsimušė į virpstą.

27 min. kamuolį perėmęs G. Jarusevičius pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau smūgis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės M. Oyewusi kuris paskutinę akimirką lietė kamuolį.

Kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. Po S. Mikoliūno perdavimo M. Oyewusi atmetė kamuolį krūtine ir M. Miličkovičius iš 18 metrų galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.
60 min. „Riteriai“ galėjo išlyginti rezultatą, laimei po D. Bylonoho smūgio galva kamuolys pataikė į virpstą.

Vėliau kartą po „Riterių“ atakos gelbėjo E. Gertmonas. Žaidimas darėsi vis atviresnis, svečiai metė daugiau pajėgų į priekį, o „Žalgiriui“ atsiverė daugiau erdvių.

73 min. kontratakoje F. Ourega smūgį ir pakartotinį D. Kazlausko bandymą atrėmė svečių vartininkas A. Vitkauskas. 75 min. jis atmušė dar vieną F. Ourega smūgį, o 78 min. F. Kyeremeh pavojingą ataką.

Rungtynių pabaigoje po S. Mikoliūno perimto kamuolio ir perdavimo F. Kyeremeh gražiu smūgiu į vartų kampą įtvirtino žalgiriečių pergalę.

Po šio turo šalies čempionate bus rinktinių pertrauka.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais balandžio 2 d. Kaune. Vilniuje žalgiriečiai balandžio 5 d. priims „Panevėžį“.