2021 spalio 23

Triuškinanti pergalė Šiauliuose sugrąžino taurę į Vilnių

Po dviejų sezonų pertraukos taurės trofėjus grįžta į Vilnių. „Hegelmann LFF taurės“ turnyro finale „Žalgiris“ Šiauliuose 5:1 pranoko nugalėtojų titulą gynusį „Panevėžį“.

Žalgiriečiams du įvarčius rungtynių pradžioje įmušė Francis Kyeremeh ir Djibrilis Diaw. Prieš pertrauką „Panevėžiui“ įvartį pelnė Justinas Januševskis, bet raudoną kortelę gavo Jorge Elias. Antrajame kėlinyje dukart įmušė Hugo Videmontas, kartą – J. Sylvestras.

„Žalgirio“ startinėje sudėtyje po praėjusių rungtynių įvyko vienas pasikeitimas. Rungtynes startinėje sudėtyje pradėjo Ovidijus Verbickas.

Žalgiriečiai išsiveržė į priekį pačioje pradžioje. Po O. Verbicko perdavimo iš krašto Francis Kyeremeh puikiai smūgiavo galva.

Netrukus du gerus šansus turėjo „Panevėžys“.  Laimei, J. Eliaso smūgis iš baudos aikštelės krašto buvo netikslus, o Elivelto atsidūręs vienas prieš vieną neįveikė Tomislavo Dukos – vartininkas atmušė smūgį.

15 min. F. Kyeremeh suklaidino gynėją ir jo smūgį iš krašto atrėmė vartininkas. Po pakelto kampinio F. Kyeremeh laimėjo oro dvikovą ir nusileidusį kamuolį į vartus tiksliu smūgiu pasiuntė Djibrilis Diaw.

24 min. po H. Videmonto perdavimo iš arti galva pro šalį smūgiavo O. Verbickas.

Kėlinio pabaigoje panevėžiečių smūgius keliskart blokavo „Žalgirio“ gynėjai. 43 min. „Panevėžys“ pasiekė tikslą – akrobatiškai iš arti įmušė J. Januševskis.

Po įvarčio kilusiame susistumdyme už šiurkštų elgesį prieš N. Ljubisavljevičių raudoną kortelę užsidirbo panevėžiečių puolėjas J. Elias.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ vėl pradėjo labai gerai. 50 min. kraštu įsiveržęs į baudos aikštelę tiksliai smūgiavo H. Videmontas.

72 min. po F. Kyeremeh perdavimo iš krašto šalia virpsto kamuolį pasiuntė J. Tadičius. Vėliau po kartą dar pasižymėjo J. Sylvestras ir J. Tadičius.

„Žalgiris“ išsaugojo persvarą ir 13 kartą klubo istorijoje tapo taurės laimėtoju. 5 įvarčius finale komanda pelnė pirmą kartą po Nepriklausomybės atkūrimo, o daugiau – 6 kartus per pagrindinį laiką yra pasižymėjęs tik Kėdainių „Nevėžis“ 1968 m.

Trečiadienį Vilniaus ekipos namuose laukia dar vienos labai svarbios rungtynės – A lygos lyderių dvikova prieš Marijampolės „Sūduvą“. Rungtynės vyks spalio 27 d. nuo 20 val. LFF stadione. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.