2022 spalio 16

Taurės finale – pergalė po pratęsimo

„Hegelmann LFF taurės“ finalo rungtynėse naujo S. Dariaus ir S. Girėno stadiono atidaryme „Žalgiris“  po pratęsimo 2:1 palaužė  „Hegelmann“ komandą ir 14 kartą klubo istorijoje iškovojo trofėjų.

Antrajame kėlinyje „Žalgirį“ į priekį išvedė Marko Miličkovičiaus tikslus smūgis, tačiau per pridėtinį laiką pratęsimą išplėšė Samuelo Odeyoibo įvartis. Pergalingu tapo Mario Paveličiaus įvartis pratęsime.

„Žalgirio“ startinėje sudėtyje įvyko du pasikeitimai. Nuo pradžių rungtynes pradėjo Kipras Kažukolovas ir Saulius Mikoliūnas.

Pirmą šansą 4 min. turėjo vilniečiai, tačiau po J. Bopesu perdavimo Renanas mušė šalia virpsto.

Vėliau iniciatyvą turėjo „Hegelmann“ komanda. 24 min. kauniečiai uždirbo baudos smūgį, bet mušė virš vartų. 25 min. pavojingą V. Armanavičiaus paskutinę akimirką nutraukė N. Ljubisavljevičius.

31 min. F. Ourega praradus kamuolį prie baudos aikštelės varžovai turėjo bene geriausią progą, laimei Ignas Kružikas mušė netaikliai.

32 min. iš toli netiksliai mušė F. Kyeremeh.

Antrojo kėlinio pradžioje po S. Mikoliūno perdavimo M. Oyewusi aplenkė gynėjus, bet jam nepavyko atlikti smūgio tiesiai prieš vartus.

55 min. M. Oyewusi iš kairio baudos aikštelės krašto mušė pro šalį.

56 min. pavojingą situaciją sukūrė varžovai, netoli vartų apsisukti sugebėjusio V. Armanavičiaus muštą kamuolį atrėmė E. Gertmonas.

60 min. apsisukdamas baudos aikštelėje mušė Renanas, kamuolį sugavo vartininkas.

76 min. žalgiriečiams pagaliau pavyko pasižymėti. Nuo gynėjo atšokusį kamuolį iš baudos aikštelės prieigų puikiu smūgiu į vartus pasiuntė M. Miličkovičius.

Baigiantis pagrindiniam laikui galėjo kristi ir antras įvartis, bet po Joelio Bopesu pakelto kampinio vartininkui nesugavus kamuolio šis atšokęs nuo virpsto atsimušė ant vartų linijos.

Per pridėtinį laiką „Hegelmann“ išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą. Po standartinės situacijos Samuelis Odeyoibo ranka pasistabdęs kamuolį baudos aikštelės viduryje smūgiavo tiksliai.

Tačiau kaip ir taurės pusfinalyje, taip ir finale lemtinga tapo antro pratęsimo kėlinio pradža. 110 min. Marko Miličkovičiui perėmus kamuolį po Mario Paveličiaus smūgio iš toli kamuolys padedamas rikošeto įskriejo į vartų kampą. „Žalgiris“ išlaikė persvarą ir triumfavo taurės finale antrus metus iš eilės.