2021 lapkričio 22

Tarptautinėse esporto klubų varžybose bus ir „Žalgirio“ atstovai


Tarptautinėse elektroninio sporto (esporto) futbolo varžybose gruodį savo atstovus turės ir „Žalgirio“ klubas.

Visi  Lietuvos futbolo A lygos klubai jungiasi į FIFA Esporto platformą ir jau gruodžio pradžioje dalyvaus FIFA Club Series 2022 pasaulinėse atrankose, o pavasarį – rungtyniaus A lygos Esporto čempionate.

Lietuva – pirmoji iš trijų Baltijos šalių, kurios klubai šiemet pirmą kartą dalyvaus FIFA Club Series 2022 pasaulinėse atrankose. Mūsų šalies klubai atrankose varžysis su tokiais klubais kaip „Manchester City“,  „West Ham United“, Davido Beckhamo valdomu „Guild Esports“.

„Džiaugiamės, kad LFF komandos iniciatyvumo ir atkaklumo dėka tapome futbolo skaitmenizacijos lyderiu Baltijos šalyse. Tai atvers klubams naujus komunikacijos kanalus ir galimybę pasiekti jaunąją auditoriją, besidominčią technologijomis bei sportu“, – sakė  Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Praėjusiame sezone FIFA Club Series 2022 pasaulinėse atrankose iš viso dalyvavo 480 klubų, o šiemet tikimasi ženklaus dalyvių skaičiaus padidėjimo. Kiekvieną Lietuvos futbolo klubo esporto sudėtį sudays po 2-3 vaizdo žaidimo „FIFA 22“ mėgėjus žaidėjus.

„Žalgirio“ komandai ruošiasi atstovauti ne vien FIFA žaidimo mėgėjai, bet ir profesionalus futbolininkas Matas Vareika, kuris pernai laimėjo Baltijos šalių futbolininkų efutbolo turnyrą.

„Lietuvos futbolo įsitraukimą į esportą – vertinu labai teigiamai, ši industrija kiekvienais metais sulaukia vis didesnio populiarumo ir smagu, kad klubai į tai žiūri rimtai. Visame pasaulyje top futbolo klubai turi esporto komandas, manau turėtume turėti ir mes. Aš pats FIFA turnyre esu dalyvavęs tik vieną kartą ir tas kartas buvo sėkmingas. Tuo metu buvo karantinas, tad turėjau daugiau laiko praleisti prie „Playstation” žaidimo pultelio. Laukia labai įdomus iššūkis – džiaugiuosi, kad esu to dalis”, – teigė M. Vareika.

Geriausi Lietuvos žaidėjai turės galimybę patekti į nacionalinę rinktinę, kuri pavasarį varžysis esporto čempionate FIFA eNations Series 2022. Šis čempionatas skirtas tik oficialioms futbolo federacijų suburtoms šalių esporto rinktinėms. Praėjusiais metais FIFAe Nations Series 2021 dalyvavo net 60 šalių iš viso pasaulio.