2021 gegužės 31

Tarp galimų varžovų – ir Latvijos, Baltarusijos čempionai


Pasibaigus klubinio futbolo sezonui Europoje paaiškėjo potencialūs FK „Žalgirio“ varžovai UEFA Čempionų lygos atrankos pirmajame etape.

Pagal preliminarius duomenis „Žalgiris“ pateks į aukštesnį, vadinamąjį skirstytų komandų krepšelį ir tai leis išvengti pačių galingiausių varžovų pirmajame etape – tokių kaip seniau šiame turnyre sutikti Zagrebo „Dinamo“, Razgrado „Ludogorets“ ar „Malmo“.

Žalgiriečiams teks vienas iš antrosios, neskirstytos grupės komandų. Bene labiausiai pažįstami – mūsų artimų kaimynų stipriausios komandos „Riga“ FC (Latvija), Salihorsko „Šachtior“ (Baltarusija), taip pat Helsinkio HJK (Suomija), pernai prieš „Žalgirį“ žaidęs „Bodø/Glimt“ (Norvegija).

Galima ir potenciali dvikova Britų salose prieš Dublino „Shamrock Rovers“ (Airija), Belfasto „Linfield“ (Šiaurės Airija), „Connah‘s Quay“ (Velsas) arba kelionė į Balkanų regioną: Murska Sobotos „Mura“ (Slovėnija), Duresio „Teuta“ (Albanija), Banja Lukos „Borac“ (Bosnija ir Hercegovina).

Žalgiriečiams gali tekti ir tolimos išvykos į UEFA klubinio žemėlapio pakraščius: galimos dvikovos su Reikjaviko „Valur“ (Islandija), Haifos „Maccabi“ (Izraelis), Baku „Neftči“ (Azerbaidžanas) ar Hamruno „Spartans“ (Malta).

Vienas galimas varžovas paaiškės jau po burtų traukimo, birželio pabaigoje, pasibaigus preliminariam turnyro etapui, kuriame rungtyniaus Torshavno HB (Farerų salos), FC „Priština“ (Kosovas), „Inter Club d’Escaldes“ (Andora) ir „Folgore“ (San Marinas).

Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo burtai numatomi birželio 15 d. Kitą dieną, birželio 16 d. burtų keliu bus nustatytos ir potencialios antro etapo poros.

Pirmojo etapo rungtynės vyks liepos 6-7 ir 13-14 dienomis.

Nesėkmės Čempionų lygos pirmajame atrankos etape atveju „Žalgiris“ tęs kovą UEFA Europos Konferencijų lygos antrame atrankos etape.

Įveikus pirmąjį etapą žalgiriečiai užsitikrins galimybę net pasitraukus iš Čempionų lygos iš pradžių kovas tęsti Europos lygoje, o tik vėliau – Europos Konferencijų lygoje.