2021 gegužės 27

T. Kišas apie rankinį, nusivylimus P. Korėjoje ir Baltarusijoje bei kroatų rinktinę


Antrą sezoną – po metų pertraukos – Vilniuje žaidžiantis puolėjas iš Kroatijos Tomislavas Kišas tiki, kad jo tėvynainiai gali toli nukeliauti Europos čempionate ir papasakojo apie dviprasmiškus žaidimo bei gyvenimo metus Pietų Korėjoje, Baltarusijoje ir kitus karjeros epizodus.

T. Kišo karjera futbole galėjo ir neprasidėti, nes vaikystėje būsimą futbolininką buvo suviliojęs rankinis.

„Kroatijoje būdami vaikai išbandome visas sporto šakas. Žaidžiame rankinį, krepšinį, netgi beisbolą. Žaidžiame viską. Rankinį mėgstu žiūrėti. Kai buvau vaikas, pradėjau domėtis ir man patiko. Treniruotes lankiau gal tik savaitę. Mokykla turėjo gerą rankinio komandą, bet jiems trūko vartininko. Taigi pakvietė mane, kad padėčiau. Keliskart nuėjau padėti. Mano tėvai apie tai nieko nežinojo. Ėjau į rankinį nieko nepasakęs tėvams. Bet viename futbolo turnyre per rungtynes įmušiau 9 įvarčius, ir tada pasakiau: vis tik futbolas yra mano sporto šaka“, – pasakojo kroatas.

27 metų futbolininkui prieš dešimtmetį karjeros pradžią sutrukdė sunki trauma, kurios pasekmė jaučiasi iki šiol.

„Susilaužiau žandikaulį. Galvojau, kodėl tai nutiko būtent man? Pradėjau taip gerai, ir nutiko tai… Bet po viso to tapau stipresnis. Buvo sunku, nes lūžis buvo abiejose pusėse. Iki šiol turiu metalines plokšteles. Kartais, pavyzdžiui, keičiantis orui jaučiu skausmus. Bet išėmimas yra ilgas procesas, o tam neturiu laiko“, – teigė T. Kišas.

Iš Zagrebo kilęs žaidėjas vienu metu tapo vieno populiariausių šalies klubo Splito „Hajduk“ aistruolių numylėtinių. „Kaskart, kai žaisdavau, skanduodavo „Kiš! Kiš! Kiš!“. Kai grįžau po tų nuomų, pamenu, žaidėme pirmąsias rungtynes Europoje. Kai įėjau į aikštę, vėl visas stadionas „Kiš! Kiš! Kiš!“. Kažkas ypatingo. Nes kai „Hajduk“ žaidžia Europoje –  rungtynės būna ypatingos. Stadionas pilnas. Atmosfera beprotiška.  Dar prieš rungtynes būna beprotiška. Sirgaliai išvakarėse atvyksta prie viešbučio, degina fejerverkus, dainuoja“, – prisiminė puolėjas.

Vėliau jo karjera pasuko į Belgiją, Baltarusiją, tačiau pastarojoje šalyje kroatas neužsibuvo, ir ne dėl žaidimo. Futbolininkas nepritapo Salihorsko mieste, kur atstovavo „Šachtior“ komandai.

„Nemalonūs prisiminimai. Miestas… Nenoriu nieko sakyti… bet tai buvo kaimas. Ten nieko nebuvo. Bet tikrai nieko. Aišku, klubas geras, sąlygos treniruotis geros.  Pirmą pusmetį žaidžiau ir viskas buvo gerai. Bet negalėjau ten ištverti daugiau nei pusmetį. Mano žmona buvo nėščia, ir ji negalėjo atvykti pas mane, buvo daug problemų dėl vizos. Su klubu buvo viskas gerai, bet kai mintimis esi kažkur kitur… Negalėjau daugiau ten būti“, – atviravo T. Kišas.

Po Baltarusijos jis atvyko į „Žalgirį“ ir puikiai užsirekomendavęs A lygoje – kur tapo rezultatyviausiu žaidėju – sulaukė pasiūlymo iš Pietų Korėjos.

Futbolininkui nebuvo lengva pritapti prie korėjiečių valgymo įpročių, buvo nelengva susikalbėti, tačiau labiausiai nustebino požiūris į legionierius.

„Niekad nežinai, kada žaisi, kada nežaisi. Pelniau įvarčius dviejuose mačuose iš eilės, bet trečiose rungtynėse nežaidžiau. Turėjau draugų, kuriems buvo taip pat –  žaidžia, muša ir staiga net ne ant suolo. Klausi „kodėl?“, bet jie neatsako“, – stebėjosi T. Kišas.

Anot kroato, jo šalies rinktinės įspūdingas pasirodymas – pasiektas finalas 2018 m. Pasaulio čempionate nebuvo didelė staigmena, nes kroatai turi puiki žaidėjų. Nemažų lūkesčių nepaisant pasikeitimų rinktinėje jis turi dabar.

„Dabar vyksta kartų kaita, bet vis tiek turime labai gerus žaidėjus. Tai Kroatija, niekad nežinai, ko tikėtis… Bet mes tikime komanda, ir kad ji gali toli nueiti. Turime gerus žaidėjus ir mūsų mentalitetas toks…  Negaliu sakyti, kad žaisime finale, bet tikiuosi ir norėčiau“, – sakė T. Kišas.

Visas pokalbis su T. Kišu – „Žalgiris TV“ rubrikoje „Žaliai Baltas Legionas“. Legionierių iš Kroatijos kalbino „Žalgirio“ aistruolis, laidų vedėjas ir komikas Paulius Ambrazevičius.

T. Kišo su žalgiriečiais penktadienį laukia svarbi dvikova A lygoje – akistata su turnyro lentelės kaimynu „Kauno Žalgiriu“. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“. Dvikovą tiesiogiai transliuos TV6 televizija.

Video