2021 kovo 19

T. Duka: „Tikiuosi pakartosime praėjusių metų sėkmę“


Į startuojantį sezono traukinį su Vilniaus „Žalgiriu iššokęs vartininkas iš Kroatijos Tomislavas Duka teigia galvojantis ne apie asmeninius, o apie komandinius tikslus.

T. Duka šią savaitę atvyko į Vilnių ir prisijungė prie Lietuvos čempionų treniruočių. Jis antrasis – aukštesnio lygio varžybų patirties turintis vartininkas komandoje.

Su „Žalgiriu“ po praėjusio sezono atsisveikinus Martinui Berkovecui ekipoje buvo likęs tik vienas labiau patyręs vartų sargas – Edvinas Gertmonas. Po ilgų paieškų „Žalgiris“ sukirto rankomis su T. Duka.

28 metų žaidėjas praėjusį sezoną Kroatijos čempionate atstovavo „Istra“ klubui. Vienas šios ekipos lyderių – Vilniuje 2016-2018 metais žaidęs Slavko Blagojevičius.

Todėl gavęs pasiūlymą iš Vilniaus T. Duka paskambino buvusiam žalgiriečiui. „Slavko mano geras draugas. Jis sakė, kad čia verta atvykti, kad čia man bus gerai“, – paaiškino vartininkas.

Pasak jo, žaisti Lietuvos sostinėje viliojo ir galimybė pakovoti dėl aukščiausių apdovanojimų bei pasivaržyti tarptautiniame fronte.

„Žinau, kad Žalgiris pernai iškovojo čempionų titulą, kad dalyvauja Europos turnyruose. Tikiuosi, kad šiemet vėl galėsime pakartoti praėjusių metų sėkmę“, – kalbėjo kroatas.

Pastarieji sezonai jam nebuvo itin sėkmingi, tačiau vartininkas teigė galvojantis ne apie asmeninius tikslus: „Esu nusiteikęs padėti komandai siekti pergalių, padėti iškovoti čempionų vardus.“

T. Duka kartu su komanda ruošiasi artėjančioms A lygos rungtynes su Kauno rajono „Hegelmann Litauen“. Ekipos susitiks šeštadienį 19 val.

Video