2022 rugsėjo 23

Šventiniame vakare padėkota ilgamečiams žalgiriečiams


„Žalgirio“ 75 metų jubiliejaus proga ketvirtadienį Rotušėje pagerbtos klubui nusipelniusios asmenybės, prisimintas nueitas kelias, padėkota komandos aistruoliams.

Ilgus metus komandai atstovavę žalgiriečiai buvo pakviesti į sostinės širdį – Rotušę, kur surengta oficiali jubiliejaus šventė. Joje dalyvius pasveikino Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas.

Padėkas nuo Vilniaus miesto savivaldybės nusipelnusiems žalgiriečiams įteikęs V. Benkunskas pažymėjo, kad simboliška, jog žalgiriečiai pasiekė istorinį laimėjimą – pirmą kartą pateko į UEFA turnyrų grupių etapą – būtent šiemet.

„Galvodamas apie renginį pastebėjau kad sporto sėkmę lydi simboliai, šiuo atveju – skaičius 7. Komanda įkurta 1947 metais, šiemet mini 75 metų jubiliejų. Tas šių metų sezonas labai sėkmingas, matyt neatsitiktinai. Vilnius kitąmet švęs 700 metų jubiliejų, o „Žalgiris“ yra neatsiejamas miesto simbolis. Linkiu žalgiriečiams ir toliau daug metų džiuginti pergalėmis“,  – kalbėjo V. Benkunskas.

Jis atskirą padėką skyrė klubo direktorei Vilmai Venslovaitienei: „Be jos atsidavimo ir įdėtos širdies galbūt nebūtų tokio „Žalgirio“, kokį turime šiandien.“

L. Obcarskas teigė, jog jam garbė pasveikinti žalgiriečius – jo vaikystės svajonių komandą. „Tai komanda į kurią visi norėjo patekti. Kaip studentų sporto atstovui ypač įsiminė pergalė Universiadoje žaidžiant su žaliai baltomis spalvomis. Turite didingą praeitį, puikią dabartį ir šviesią ateitį“, – sakė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovas.

Ypatingos padėkos taip pat sulaukė „Žalgirio“ aistruoliai, kurie 2009 metais klubui nustojus funkcionuoti jį atkūrė, pratęsė jo tradicijas. Klubo vadovė V. Venslovaitienė įteikė jiems simbolinę vėliavą su „Pietų IV“ skanduotės žodžiais apie ištikimybę.

„Futbolo klubas yra gyvas organizmas – jis gyveno, gyvena ir gyvens. Šioje salėje nesutilptų visi kurie buvo su „Žalgiriu“ per daugelį metų, dirbo jo labui, siekė rezultato, svajonių. „Žalgiris“ yra išskirtinis tuo, kad kai jis atsidūrė ant išnykimo ribos, jį išgelbėjo sirgaliai, – kalbėjo V. Venslovaitienė – Priėmiau iššūkį atgaivinti klubą po susitikimo su jais. Dėkoju, jiems, kad tuomet patikėjo. Dėkoju ir netikėjusiems, nes tai buvo varomoji jėga. Šiandien galiu sąžiningai pasakyti – tai padarėme. Ačiū sirgaliams už sukurtą stebuklą ir išsaugotą „Žalgirio“ vardą. Tikiuosi, kad jis bus gerbiamas ir perduodamas kitoms kartoms su meile.“

Po oficialios šventės dalies vyriausioji žalgiriečių karta buvo pakviesta pabendrauti į simbolinę vakarienę,  o tą patį vakarą – taip pat stebėti Lietuvos rinktinės rungtynes stadione.

Komandos 75 metų kelias

Šiemet praėjo 75 metais nuo pirmojo reprezentacinės Vilniaus komandos sezono. Pirmosios rungtynės sužaistos 1947 m. gegužės 16-ąją. Komanda iš pradžių vadinosi „Dinamo“, „Spartaku“, o 1962 metų pavasarį tapo „Žalgiriu“.

Senuoju laikotarpiu geriausiai žalgiriečiams sekėsi nuo 1983 metų, kuomet komanda sugrįžo į sovietinę aukščiausią lygą ir 1987 metais iškovojo bronzos medalius, o 1988 m. debiutavo UEFA taurėse.

Tuo laikotarpiu prie komandos vairo buvę treneriai B. Zelkevičius, A. Liubinskas, V. Jančiauskas, aikštėje žibėjo A. Narbekovas, S. Baranauskas, V. Ivanauskas, S. Danisevičius, V. Sukristovas, R. Fridrikas, S. Jakubauskas, A. Janonis, I. Pankratjevas, V. Jurkus ir kiti.

Po nepriklausomybės atkūrimo pasikeitė beveik visa komanda, tačiau žalgiriečiai 1991, 1992, 1999 metais tapo šalies čempionais, 1991, 1993, 1994 ir 1997 m. iškovojo šalies taurę.

Komandai atstovavo tuo metu karjerą pradedantys būsimi Lietuvos rinktinės nariai V. Baltušnikas, R. Zdančius, A. Tereškinas, D. Vencevičius, D. Šemberas, E. Jankauskas, A. Pukelevičius, E. Poderis, D. Maciulevičius, A. Skarbalius, G. Mikulėnas, T. Žvirgždauskas, A. Skerla ir t.t. Dar vienas taurės trofėjus iškovotas 2003 metais, tačiau čempionate komandai kurį laiką nepavykdavo patekti tarp prizininkų.

2009 metais klubui iš esmės sustabdžius veiklą jį atkūrė aistruoliai antrajame divizione, prasidėjo naujas komandos kelias. 2010 metais „Žalgiris“ grįžo į aukščiausią lygą, 2012 m. po ilgos pertraukos laimėjo taurės trofėjų, 2013 m. – tapo čempionais. Nuo klubo atgimimo iš viso iškovoti 6 čempionų titulai, 8 taurės, 6 Supertaurės.