2022 vasario 26

Supertaurėje – nesėkmė baudinių serijoje

Dvikovoje dėl „Optibet LFF Supertaurės“ dominavęs „Žalgiris“ nesugebėjo savo žaidybinio pranašumo per pagrindinį laiką paversti įvarčiu ir nusileido „Sūduvai“ baudinių serijoje .

Žalgiriečiai atliko nemažai smūgių, tačiau pasižymėti per 90 minučių nesugebėjo (0:0). Baudinių serijoje (2:3) tris „Žalgirio“ smūgius atrėmė „Sūduvos“ vartininkas. E. Gertmonas atmušė du smūgius, bet varžovai triskart mušė tiksliai.

„Žalgirio“ ekipai dėl traumų negalėjo padėti Joelis Bopesu, Kipras Kažukolovas. Jie prisijungė prie ilgą laiką traumuotųjų sąrašo, kuriame taip pat yra Vilius Piliukaitis, Matas Vareika, Meinardas Mikulėnas.

Pastarųjų savaičių traumos gynėjų grandyje padarė įtakos trenerio pasirinkimams gynyboje. Ekipos vidurio gynėjų porą šiose rungtynėse sudarė neįprastas duetas – Nemanja Ljubisavljevičiui talkino įprastai krašte žaidžiantis Mario Paveličius.

Visgi žalgiriečių gynyba didelę rungtynių dalį veikė gana užtikrintai ir neleido varžovams sukurti gerų progų įvarčiams.

Kitoje aikštės pusėje – atakuojant – tikslumo trūko. Pirmajame kėlinyje atakoms trūko tikslumo. Geriausią šansą 12 minutę turėjo Petaras Mamičius, bet jo spirtą kamuolį pirštų galais virš skersinio nukreipė vartininkas. Jį rimčiau padirbėti privertė ir Nicolas Gorobsovo baudos smūgis

35 min. po perdavimo iš krašto smūgiuoti nepavyko M. Burbai, o 36 min. kelis žalgiriečių smūgius blokavo gynėjai.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo dar suaktyvindami atakas ir jau vienoje iš pirmųjų po Manto Kuklio smūgio vartininkas atmušė kamuolį, o pakartotiniu bandymu tikslumo pritrūko Josipui Tadičiui.

Vėliau šalia vartų smūgiavo Francis Kyeremeh, Motiejus Burba, vieną F. Kyeremeh bandymą atmušė vartininkas, o kitam paskutinę akimirką sutrukdė gynėjas.

Rungtynių pabaiga pavirto į tikrą „Sūduvos“ vartų šturmą, bet „Sūduvos“ vartininkas Tomas Švedkauskas apsigynė nuo O. Verbicko, F. Kyeremeh, M. Oyewusi ir D. Kazlausko atakų.

Pagrindiniam laikui pasibaigus nulinėmis lygiosiomis komandos iš karto stojo mušti baudinius. Pirmus du žalgiriečių bandymus – S. Mikoliūno ir N. Gorobsovo – atrėmė vartininkas, tačiau Edvinas Gertmonas taip pat atmušė du iš trijų pirmų „Sūduvos“ smūgių. J. Sylvestras ir M. Mličkovičius įmušė, bet P. Mamičiaus smūgis buvo netikslus, o likusius du smūgius „Sūduva“ realizavo.

Antrus metus iš eilės „Žalgiris“ suklupo Supertaurėje per baudinių seriją.

Penktadienį, kovo 4 d., Lietuvos čempionai pradės sezoną A lygoje – pirmosiose rungtynėse Vilniuje bus žaidžiama su debiutante „Jonava“.