2021 balandžio 3

Supertaurėje – dramatiška nesėkmė baudinių serijoje

Permainingose ir dramatiškose Supertaurės rungtynėse „Žalgiris“ po baudinių serijos pralaimėjo „Panevėžio“ ekipai.

Žalgiriečiai turėjo dviejų įvarčių pranašumą po Tomislavo Kišo įvarčių, bet prieš pertrauką varžovai atsilikimą sušvelnino, o antrojo kėlinio pradžioje – išlygino. Baudinių serijoje tiksliau smūgiavo „Panevėžio“ ekipa.

Į „Žalgirio“ startinę sudėtį šioms rungtynėms grįžo Joelis Bopesu ir Hugo Videmontas. Dėl traumos komandai negalėjo padėti Francis Kyeremeh. Po intensyvaus periodo rinktinėje tarp atsarginių rungtynes pradėjo Saulius Mikoliūnas.

Pirmajame kėlinyje komandos žaidė atsargų futbolą. Per pirmą pusvalandį žalgiriečiai grasino tik Tomislavo Kišo smūgiu iš toli. „Panevėžio“ gretose pavojingai iš baudos aikštelės krašto smūgiavo Ernestas Veliulis.

32 min. „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. H. Videmontas prasiveržė kraštu ir atmetė kamuolį skersai baudos aikštelės. Prie kamuolio suskubęs T. Kišas griūdamas pasiuntė kamuolį į tinklą.

Dar po penkių minučių „Žalgirio“ kontratakoje T. Kišas tiksliai smūgiavo iš toli – 2:0.

Prieš pat pertrauką M. Karamarko prasižengė baudos aikštelėje ir „Panevėžys“ sušvelnino atsilikimą Ernesto Veliulio smūgio nuo 11 m. žymos.

Antrojo kėlinio pradžioje „Panevėžys“ išlygino rezultatą. Arbitras neužfiksavo pražangos prieš T. Kišą ir įsiveržęs į baudos aikštelę Elivelto tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

58 min. „Žalgiris“ uždirbo baudos smūgį prie varžovų baudos aikštelės, bet H. Videmonto smūgiuotas kamuolys atsimušė nuo sienelės. Netrukus tas pats H. Videmontas pavojingai smūgiavo galva šalia vartų.

61 min. po pavojingo E. Veliulio smūgio iš arti „Žalgirio“ vartus išgelbėjo E. Gertmonas ir J. Bopesu.

66 min. po perdavimo iš krašto H. Videmontas baudos aikštelėje smūgiavo virš skersinio. 72 ir 73 min. po kampinio N. Ljubisavjevičiaus smūgiai galva du kartus grasino varžovų vartininkui.

Rungtynių pabaigoje gerą šansą turėjo „Panevėžio“ ekipa, tačiau rezultatas liko nepakitęs.

Dvikovos nugalėtojas sprendėsi 11 metrų baudinių serijoje. „Žalgirio“ gretose tiksliai smūgiavo T. Kišas ir J. Sylvestras, o du varžovų smūgius atrėmė E. Gertmonas. Tačiau H. Videmonto, K. Uzėlos, I. Tatomirovičiaus ir M. Karamarko bandymus atrėmė „Panevėžio“ vartų sargas R. Broetto. Tris kartus tiksliai mušę panevėžiečiai iškovojo pergalę.

„Žalgirio“ sudėtis: E. Gertmonas, J. Bopesu, N. Ljubisavljevič, I. Tatomirovič, H. Videmont, O. Verbickas (65 min. K. Uzėla), O. Onazi (75 min. J. Sylvestr), M. Kuklys (65 min. M. Gamakov), J. Tadič (89 min. M. Vareika), T. Kiš. Atsargoje: G. Ralys, D. Diaw, S. Mikoliūnas, G. Jarusevičius, V. Piliukaitis.