2020 vasario 29

Supertaurė grįžta į Vilnių!

Vilniaus „Žalgiris“ sugrąžino LFF Supertaurę į Vilnių. Žalgiriečiai sausakimšoje „Sportimos“ arenoje 1:0 (0:0) dramatiškai palaužė „Sūduvą“ ir sezoną pradėjo iškovodamas jau septintąjį Supertaurės trofėjų klubo istorijoje.

Vienintelį pergalingą rungtynių įvartį 88-ąją minutę baudos smūgiu pelnė Mantas Kuklys.

Didelių staigmenų „Žalgirio“ startinėje sudėtyje nebuvo. Atraminių saugų duetą sudarė Modestas Vorobjovas ir Karolis Uzėla, o aukščiau rungtyniavo Mantas Kuklys. Atakos smaigalyje vietą užėmė Davidas Ngogas. Dėl traumos rungtynes teko praleisti Hugo Videmontui.

Pirmajame kėlinyje gausiai susirinkę futbolo gerbėjai išvydo atsargų, tačiau kovingą futbolą. Abi komandos dažnai pažeidė taisykles ir nerizikavo priekyje. Progų praktiškai nebuvo. Reikėtų išskirti nebent Marko Karamarko smūgį kėlinio viduryje iš baudos aikštelės, tačiau kamuolį blokavo „Sūduvos“ gynėjai.

Viskas pasikeitė po pertraukos. „Žalgiris“ po truputį perėmė iniciatyvą ir žaidimas persikėlė į varžovų aikštės pusę. Jeigu pirmajame kėlinyje progų ir pavojingų smūgių praktiškai nebuvo, tai antrajame kėlinyje vaizdas pasikeitė kardinaliai.

„Žalgiris“ visiškai laimėjo aikštės vidurį, dažnai perimdavo kamuolius varžovų aikštės pusėje ir taip susikurdavo pavojingas atakas priekyje.

52-ąją minutę gavęs puikų M.Kuklio perdavimą įspūdingai varžovą suklaidino D.Ngogas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia skersinio.

58-ąją minutę jau arti tikslo buvo iš dešiniojo baudos aikštelės krašto mušęs Saulius Mikoliūnas, o dar po dviejų minučių už galvos griebėsi Liviu Antalis. Po jo smūgio kamuolys vos neįskriejo į vartus.

Tačiau tuo šeimininkų spaudimas nesibaigė. Žalgiriečiai akivaizdžiai siekė viską išspręsti per pagrindinį rungtynių laiką ir toliau visas veiksmas vyko „Sūduvos“ baudos aikštelėje.

Nors su progų realizacija „Žalgiriui“ sekėsi sunkiai, vis tik 88-ąją minutę pasižymėjo Mantas Kuklys. Jo klastingas baudos smūgis baigėsi įvarčiu – kamuolio niekas nelietė ir šis palengva įskriejo į vartus.

Po šio įvarčio žalgiriečiai nuskubėjo triumfuoti pas „Pietų IV“ ir kartu atšventė įvartį. Per likusias minutes jokio pavojaus žalgiriečių vartams nekilo ir po dviejų metų pertraukos „Žalgiris“ virš galvos kėlė LFF Supertaurę.

Geriausiu rungtynių žaidėju po mačo buvo pripažintas Saulius Mikoliūnas.

Jau artėjantį penktadienį startuos naujasis Lietuvos A lygos sezonas, o žalgiriečiai namuose priims „Panevėžio“ komandą. Geriausias būdas būti kartu su komanda – 2020 metų „Žalgirio“ abonementas. Įsigyk jau dabar paspaudęs ČIA.