2022 gegužės 17

Sugrįžimas į Klaipėdą – po trejų metų pertraukos


Po beveik trejų metų pertraukos „Žalgiris“ oficialias rungtynes žais Klaipėdoje – trečiadienį taurės turnyro aštuntfinalyje laukia akistata su Klaipėdos „Neptūnu“.

Uostamiestyje žalgiriečiai nerungtyniavo nuo 2019 metų vasaros, kuomet teko žaisti ir lygos, ir taurės rungtynes prieš Klaipėdos „Atlantą“.

Pastarosios komandos futbolo žemėlapyje šiuo metu nėra, o Klaipėdos vėliavą neša „Neptūnas“. Trečią sezoną skaičiuojančiame klube pagrindinius vaidmenis atlieka buvę „atlantiečiai“ – sporto direktoriumi dirba Kęstutis Ivaškevičius, treneriu – Valdas Trakys.

Pirmajame savo sezone 2020 m. „Neptūnas“ užėmė antrą vietą II lygos Vakarų zonoje ir iškovojo kelialapį į Pirmą lygą. Pastarojoje pernai pasirodė ne itin sėkmingai – užėmė 10 vietą tarp 14 ekipų, tačiau šiemet pasistiprino ir puoselėja ambicingus planus sugrąžinti aukščiausią divizioną į Klaipėdą.

„Optibet Pirmoje lygoje“ mėlynieji startavo itin sėkmingai – per 7 turus iškovotos 5 pergalės, 2 lygiosios ir su 17 taškų užimama pirmoji vieta.

Įdomu tai, jog „Neptūnas“ sezoną pradėjo minimalia pergale (1:0) su „Žalgirio“ B ekipa. Tuomet vienintelį įvartį pelnė Aurimas Raginis, tačiau dvikova galėjo baigtis ir lygiosiomis – priešpaskutinę minutę Meinardo Mikulėno muštą baudinį atrėmė vartininkas Dovydas Komža.

Pastarasis kartu su Adomu Ankudinovu ir Arnu Spyčiumi patys yra žaidę „Žalgirio“ dublerių gretose.

Komandoje netrūksta ir A lygos patirties turinčių žaidėjų – minėtas A. Raginis, Skirmantas Rakauskas, Aurimas Skurdelis, Paulius Lotužys ne vieną sezoną yra žaidę tarp elito.

Rimtą paspirtį „Neptūnui“ sudaro legionieriai iš Ukrainos. Saugas Oleksandras Dovhyi pernai pusmetį ir anksčiau atstovavo Kėdainių „Nevėžiui“. Dar keturi žaidėjai prieš atvykstant į Klaipėdą daugiausiai atstovavo Ukrainos antrojo diviziono komandoms.

Gynėjas Dmytro Bondaras taip pat yra žaidęs Tadžikijos čempionate, o kitas gynėjas Yegoras Smirnovas pažaidęs Vokietijos, Slovakijos, Sakartvelo, Čekijos komandose.

„Hegelmann LFF taurės“ turnyre aštuntfinalyje nugalėtojas paaiškėja per vienerias rungtynes, jei prireikia – ir po pratęsimo ar baudinių serijos.

„Neptūno“ ir „Žalgirio“ rungtynės vyks gegužės 18 d. nuo 18 val. Klaipėdos stadione.