2021 liepos 6

Sugrįžimas į Čempionų lygą – pergalingas

Po ketverių metų pertraukos į elitinį Europos klubinį turnyrą UEFA Čempionų lygą sugrįžęs Vilniaus „Žalgiris“ startavo pergalingai.

Namuose rezultatu 3:1 įveiktas daugkartinis Šiaurės Airijos čempionas Belfasto „Linfield“.

Paskutinį kartą vilniečiai Čempionų lygoje varžėsi 2017 metais. Į „Žalgirio“ startinę sudėtį šioms rungtynėms grįžo M. Gamakovas ir J. Sylvestras. Nepaisant rankos lūžio rungtynes pradėjo ir H. Videmontas.

Komandos pradėjo rungtynes gana atsargiai, vyko tam tikra žvalgyba.

9 min. pavojingai atakavo varžovai C. Mancinga po reido dešiniu kraštu smūgiavo pavojingai pro šalį.

12 min. J. Sylvestras buvo perėmęs kamuolį iš varžovo, tačiau ilgame sprinte neįveikė paskutinio gynėjo.

15 min. F. Kyeremeh po kampinio smūgiavo galva, kamuolį nuo vartų linijos išmušė gynėjas.

19 min. po S. Mikoliūno smūgio atšokusį kamuolį virš vartų smūgiavo O. Verbickas.

Kėlinio viduryje komandos apsikeitė tolimais smūgiais, bet jie buvo ne itin pavojingi.

Baigiantis kėliniui „Žalgiriui“ pavyko įmušti du įvarčius iš standartinių situacijų. 38 min. H. Videmontas puikiu baudos smūgiu iš 22 metrų pasiuntė kamuolį į tinklą. Prieš pat pertrauką po baudos aikštelėje skirto nusižengimo baudinį nuo 11 metrų žymos realizavo T. Kišas.

52 min. po J. Bopesu perdavimo iš krašto J. Sylvestras sėkmingai atsidengė prie vartų, tačiau smūgiavo pro šalį.

54 min. varžovai sušvelnino atsilikimą. Po smūgio iš toli kamuolys nuo gynėjo kojos pakeitė kryptį rikošetu ir nors E. Gertmonui pavyko sureaguoti, pakartotiniu bandymu C. Manzinga mušė tiksliai.

68 min. po kampinio J. Sylvestro galva smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą ir nuo vartininko įskriejo į vartus.

72 min. po O. Onazi perdavimo T. Kišas gavo kamuolį baudos aikštelėje, bet jo griūnant muštą kamuolį atrėmė vartininkas.

78 min. po S. Mikoliūno perdavimo iš krašto H. Videmontas galva smūgiavo pro šalį.

Iki rungtynių pabaigos rezultatas nebepasikeitė. „Žalgiris“ iškovojo pergalę ir įgijo dviejų įvarčių pranašumą prieš atsakomąsias rungtyne, kurios vyks liepos 13 d. Belfaste.