2021 lapkričio 4

Su 95 metų jubiliejumi komanda pasveikino V. Adamkų


Po lyderių mūšio Marijampolėje į Vilnių grįžusi „Žalgirio“ komanda turėjo neeilinį, ypatingą vizitą ir galimybę – jubiliejaus proga prezidentūroje pasveikinti Valdą Adamkų.

Jo Ekscelencijai Prezidentui Valdui Adamkui lapkričio 3-ąją suėjo 95-eri metai.

„Žalgirio“ garbės komiteto narį V. Adamkų visa komanda pavyko pasveikinti į prezidentūros rūmus.

Prezidentas žalgiriečius priėmė Prezidentūros Baltojoje salėje, kur vyksta iškilmingiausi valstybės vadovų renginiai.

„Mums didelė garbė būti čia, nes esate mums įkvėpėjas, tautiškumo pavyzdys, gyvenimo vertybių mokytojas“, – sveikindama V. Adamkų sakė „Žalgirio“ vadovė Vilma Venslovaitienė.

Komandos kapitonas Saulius Mikoliūnas kreipdamasis į Prezidentą pasidžiaugė, jog nuo paskutinio jų susitikimo per 90-mečio jubiliejų „Žalgiriui“ pavyko susigrąžinti čempionų taurę, laimėti taurės trofėjų, ir garbingai varžytis tarptautinėje arenoje.

Savo ruožtu prezidentas žalgiriečiams už sveikinimus padėkojo ir tai padarė ne tik lietuvių kalba, bet ir angliškai, kad suprastų komandos legionieriai.

Jis prisiminė, jog kai pats mokykloje žaisdavo futbolą, ši sporto šaka buvo didelėse aukštumose, ir linkėjo futbolui į jas sugrįžti, o „Žalgiriui“ garsinti Lietuvos vardą.

„Ačiū, kad dirbate, žaidžiate ir skatinate jaunąją kartą, populiarinate šią sporto šaką, kurią gerai pažįstu, ir kuri iki šios dienos man teikia malonumą“, – teigė V. Adamkus, kuris yra ne kartą lankęsis ir stadione stebėti tiek „Žalgirio“, tiek Lietuvos futbolo rinktinės rungtynių.

Užaugęs Kaune – viename iš pagrindinių Lietuvos futbolo lopšių tarpukaryje, V. Adamkus yra pasakojęs, jog nuo futbolo ir pradėjo pažintį su sportu, tapęs Kauno miesto pirmenybių nugalėtoju.

Karo metu V. Adamkus su šeima pabėgo į Vokietiją, po karo – į JAV, kur buvo aktyvus išeivijos narys.

Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas V. Adamkus ėjo 1998-2003 ir 2004-2009 metais.