2020 gruodžio 7

Sporto vadybos apdovanojimų nominacijose – klubo vadovė ir „Pietų IV“


Lietuvos sporto vadybos metų apdovanojimuose „Žalgirio“ vadovė Vilma Venslovaitienė pretenduoja į metų vadybininkės titulą, o komandos aistruoliai pateko tarp kandidatų geriausios sporto iniciatyvos nominacijoje.

Tradicinius sporto vadybos apdovanojimus organizuoja Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS). Penktus metus rengiamų apdovanojimų metu bus pagerbta geriausia sporto inovacija, iniciatyva, klubas, miestas, federacija, rėmėjas ir vadybininkas.

Pretendentus į Lietuvos sporto vadybos apdovanojimus atrinko speciali darbo grupė, sudaryta iš sporto, verslo ir žiniasklaidos autoritetų. Vertindama kandidatus darbo grupė atsižvelgs į novatoriškumo, kūrybiškumo, socialinio atsakingumo, profesionalumo, vadybos efektyvumo kriterijus.

Tarp geriausių sporto iniciatyvų pateko „Žalgirio“ gerbėjai iš „Pietų IV“.

Pandemijos akivaizdoje ištikimiausi aistruoliai nenuleido rankų ir pademonstravo pavydėtiną atsidavimą. Nors tarptautinės taisyklės neleido jiems lankytis stadionuose per UEFA Europos lygos rungtynes, jie palaikė komandą šalia arenos. Per antrojo atrankos etapo rungtynes su Estijos klubu aistruoliai kartu su Vilniaus miesto savivaldybe įkūrė fanų zoną, o po savaitės nukeliavo 1,5 tūkst. kilometrų palaikyti komandą Norvegijoje, kur stovėdami už tvoros galėjo matyti tik dalį aikštės. Komandos palaikymą už stadiono ribų jie surengė ir prieš lemiamas paskutines A lygos rungtynes, kurios buvo žaidžiamos be žiūrovų.

Metų sporto vadybininko nominacijoje viena iš kandidačių – „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė.

Prieš dešimtmetį ji buvo viena iš žmonių, kurie atkūrė „Žalgirį“ ir pastatė jį ant kojų, o šiemet sugebėjo sugrąžinti ant aukščiausio pakylos laiptelio. „Žalgiris“ nutraukė Marijampolės „Sūduvos“ pergalingą seriją A lygoje ir po ketverių metų pertraukos tapo šalies čempionu, taip pat iškovojo LFF Supertaurę. Po praėjusių metų, kurie buvo vieni nesėkmingiausių, klubo direktorė ėmėsi daugiau naštos ant savo pečių ir sugebėjo išvairuoti klubą iki pergalingo finišo nepaisant pandemijos sukeltų iššūkių. Iš viso per 10 metų nuo atgimimo V. Venslovaitienės vadovaujamas klubas iškovojo 18 trofėjų.

Balsuoti už kandidatus į 2020 metų Lietuvos sporto vadybos apdovanojimus galima iki gruodžio 13 d. DELFI.lt svetainėje. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti tik kartą.

Nugalėtojams atiteks skulptoriaus Kęstučio Musteikio specialiai apdovanojimams sukurtos granito statulėlės. Visuomenės balsavimas lems 33 proc. bendrų rinkimų rezultatų, tik nominacijos „Už nuopelnus Lietuvos sportui“ nugalėtoją rinks vien specialistų darbo grupė.