2021 balandžio 23

Sostinės derbyje ant sniego – lygiosios

Žiemiškomis sąlygomis ant sniego vykusiame sostinėse derbyje FK „Žalgiris“ dominavo prieš „Riterius“, tačiau neišsaugojo įgytos persvaros ir turėjo tenkintis lygiosiomis 1:1.

Komandos žaidė antrą kartą per keturias dienas. „Žalgiryje“ į starto sudėtį grįžo O. Verbickas, J. Tadičius, M. Kuklys. Dėl traumų komandai ir toliau negalėjo padėti K. Uzėla ir S. Mikoliūnas.

Žaidėjams pradėjus apšilimą LFF stadione pradėjo stipriai snigti – aikštę prieš rungtynes padengė nemažas sniego sluoksnis. Arti nulio nukrito ir oro temperatūra.

Žiemiškomis oro sąlygomis pirmajame kėlinyje komandoms sunkiai sekėsi organizuoti atakas. Žalgiriečiai ženkliai daugiau kontroliavo kamuolį, bet atakos užstrigdavo arčiau baudos aikštelės.

„Riterių“ saugas M. Grigaravičius kartą vos nepabėgo vienas prieš vieną, bet N. Ljubisavljevičius pasiviijo varžovą ir apsigynė.

Pavojingiausią ataką „Žalgiris“ surengė 39 min., kai J. Tadičiaus perdavimas vos nepasiekė nei H. Videmonto nei F. Kyeremeh.

Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai buvo du kartus arti tikslo per vieną minutę, bet J. Tadičiaus smūgį atrėmė vartininkas, o atakai tęsiantis O. Onazi muštas kamuolys sudrebino virpstą.

68 min. po užsitęsusios „Žalgirio“ atakos H. Videmonto smūgį iš krašto atrėmė vartininkas.

„Žalgiris“ išsiveržė į priekį 73 min. Po M. Karamarko aukšto perdavimo iš krašto J. Tadičius galva numetė kamuolį T. Kišui ir šis iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

Tačiau po dviejų minučių „Riteriai“ rezultatą išlygino. Smūgiu iš 12 metrų pažeme kamuolį į vartų kampą pasiuntė R. Filipavičius.

82 min. po M. Kuklio smūgio iš toli kamuolys prašvilpė šalia virpsto. 85 min. po J. Tadičiaus smūgio galva „Riterius“ išgelbėjo vartininko reakcija. Rungtynės taip ir baigėsi lygiosiomis 1:1.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais balandžio 30 d. su Alytaus „Dainava“.