2022 balandžio 29

Sugrįžimas į Šiaulius – su misija įveikti kietą gynybą


Trijų išvykų savaitę „Žalgiris“ baigs mieste, kur žaisti čempionato rungtynių nesilankė septynerius metus – Šiauliuose.

Šiaulių stadione žaisti dėl trijų taškų žalgiriečiai nebuvo atvykę nuo 2015-ųjų, tačiau pats stadionas pastaraisiais metais buvo lankomas. 2020 metais „Šiauliai“ ir „Žalgiris“ susitiko taurės turnyre, o pernai čia vyko taurės finalas, kuriame „Žalgiris“ pranoko „Panevėžį“.

Šį kartą dvikova bus neeilinė tuo, kad pirmą kartą šiemet komandos žengs ant natūralios vejos. Iki šiol visus 10 turų visos „Optibet A lygos“ komandos žaidė dirbtinės dangos aikštėse.

„Žalgiriui“ prieš šias rungtynes papildomą motyvaciją suteikia tai, jog pirmajame rate varžovų nepavyko įveikti – dvikova baigėsi lygiosiomis 0:0. Tuomet šiauliečiai gana sėkmingai priešinosi, o turėtų kelių progų „Žalgiris“ nesugebėjo paversti įvarčiais – varžovus gelbėjo ir vartininkas, ir vartų konstrukcija.

Vėlesni rezultatai parodė, kad tai nebuvo atsitiktinumas, o tendencija  – „Šiauliai“ įvarčio nepraleido 7 iš 10 rungtynių. Viena to pagrindinių priežasčių – vartininko Luko Paukštės žaidimas. Jis lygoje akivaizdžiai pirmauja tarp vartininkų pagal šuolyje atremtus smūgius.

Kita vertus, per pastarąsias trejas rungtynes gynyboje „Šiaulių“ reikalai ėmė prastėti – prieš „Panevėžį“ (0:3) ir „Sūduvą“ (0:2) praleisti 5 įvarčiai, kai iki tol toks buvo vienintelis.

Kita akivaizdi tendencija – šiauliečiams nesiseka puolime. Komanda daugiausiai kartų prarado kamuolį, atliko mažiausiai smūgių tarp visų lygos ekipų, ir pelnė tik 4 įvarčius (prasčiau tik autsaiderė „Jonava“ su 2 įvarčiais). Tris įvarčius „Šiauliai“ įmušė būtent į „Jonavos“ vartus, o kartą į savo vartus įsimušė „Riteriai“.

„Šiaulių“ ir „Žalgirio“ dvikova vyks balandžio 30 d. nuo 19 val. Šiaulių miesto stadione. Rungtynių tiesioginė transliacija – TV3Play.lt