2021 kovo 13

Sezono starte – lygiosios po sunkios kovos

Pirmosios sezono rungtynės „Žalgiriui“ nesusiklostė – A lygoje namuose sužaista  lygiosiomis 2:2 (1:1) su Alytaus DFK „Dainava“.

Žalgiriečių gretose šiose rungtynėse A lygoje startinėje sudėtyje debiutavo trys naujokai – Milenas Gamakovas, Ogenyi Onazi ir Joelis Bopesu. Kapitono raištį nuo rungtynių pradžios ryšėjo Hugo Videmontas, nes kapitonas Saulius Mikoliūnas pradėjo dvikovą atsargoje.

Rungtynių pradžioje iniciatyvą perėmė šeimininkai, kurie buvo prispaudę varžovus prie savo vartų, tačiau atakose tikslumo trūko. 15-ąją minutę „Žalgirio“ aikštės pusėje driokstelėjo žaibas.

Shunas Maeta suklaidino varžovus bei įsiveržė į baudos aikštelę, kurioje išprovokavo Joelio Bopesu pražangą. Teisėjo skirtą baudinį šaltakraujiškai realizavo kamuolį į savo buvusios komandos vartus pasiuntęs Deivydas Matulevičius.

Pirmame kėlinyje „Žalgiriui“ pavyko atstatyti pusiausvyrą: 30-ąją minutę kamuolys po Tomislavo Kišo perdavimo atiteko Hugo Videmontui, o rezultatyviausias praėjusio sezono žaidėjas užtikrintai jį nukreipė į vartus. Žalgiriečiai prieš pertrauką buvo prispaudę varžovus, bet antrojo įvarčio nepelnė.

Antrasis kėlinys prasidėjo žalgiriečių spaudimu, tiesa, netrukus dvikova pakrypo netikėtu scenarijumi. Į aikštę mestas Paulius Golubickas išprovokavo antrą Mileno Gamakovo pražangą ir raudoną kortelę, o 60-ąją minutę puikiai baudos aikštelėje kamuolį sukontroliavęs Linas Klimavičius į vartus smūgiavo nepriekaištingai.

Dešimtiese likęs „Žalgiris“ galėjo praleisti ir trečią įvartį, tačiau savo šansais varžovai nepasinaudojo.

Šeimininkams išlyginamąjį įvartį pavyko įmušti 85-ąją minutę, kai po chaoso baudos aikštelėje pasižymėjo po keitimo į kovą mestas Vilniaus ekipos kapitonas Saulius Mikoliūnas.

Tai nebuvo paskutinis įvykis šiame mače – pirmą pridėto laiko minutę antrą geltoną kortelę užsidirbo svečių puolėjas C. Tchayi Tchamba.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau antradienį 17 val. su Vilniaus „Riteriais“.