2022 balandžio 25

Šeši jaunieji žalgiriečiai atstovavo U-17 rinktinei


Šeši jaunieji žalgiriečiai atstovavo Lietuvos jaunių (U-17) rinktinei tarptautiniame UEFA „Development“ turnyre Bosnijoje ir Hercegovinoje.

Į rinktinę treneris Robertas Kilinas pakvietė šešis „Žalgirio“ jaunimo komandose rungtyniaujančius žaidėjus. Rinktinei atstovavo vartininkas Joris Aliukonis, aikštės žaidėjai Regnar Krot, Motiejus Šapola, Matas Matulionis, Nikita Pavlovskij ir Aurimas Čypas.

Lietuviai nusileido bendraamžiams iš Juodkalnijos (0:2) ir šeimininkams iš Bosnijos ir Hercegovinos (0:4), o kviestinius svečius iš Gajanos nugalėjo nesunkiai (5:0).

J. Aliukonis, R. Krotas, N. Pavlovskij du susitikimus žaidė startinėje sudėtyje, M. Matulionis, M. Šapola nuo pradžių žaidė trečiajame, o A. Čypas triskart aikštėje pasirodė po keitimo.

Trečiose rungtynėse su Gajana A. Čypas pačioje pabaigoje pelnė penktąjį komandos įvartį.

„Komanda visose rungtynėse kovėsi iki galo, atidavė visas jėgas. Pačiam sekėsi neblogai, nors daug nežaidžiau, gavau svarbios patirties aukštesniame lygyje, įmušiau įvartį. Tiesa, jis buvo paskutinis rungtynėse, todėl labai nesureikšminau, bet aišku džiaugiuosi, – pasakojo A. Čypas – Varžovai pasižymėjo fiziškumu, jėga, buvo tikrai sunku žaisti. Po turnyro supratau, kad reikia be galo daug dirbti, kad pasiekti aukštesnį lygį.“

U-17 rinktinė ruošiasi Europos čempionato atrankai. Pirmajame etape lietuviai spalį Sakartvele žais su vietos komanda, taip pat Izraelio ir Anglijos futbolininkais.

Jaunoji „Žalgirio“ pamaina ruošiama oficialioje klubo akademijoje „Žalgirietis“.