2022 birželio 25

Sekmadienį – išvyka į Marijampolę


Įveikti iki tol nepralaužtą gynybą ir išsaugoti pirmąją poziciją – su tokiomis užduotimis šalies čempionas „Žalgiris“ sekmadienį keliauja į Marijampolę susitikti su vicečempione „Sūduva“.

Dabar „Sūduva“ – vienintelė ekipa, kuriai „Žalgiriui“ nepavyko šį sezoną įmušti įvarčio. Nulinėmis lygiosiomis po 90 minučių komandos išsiskyrė ir Supertaurėje, ir čempionate balandžio mėnesį.

Apskritai pastarosios penkerios komandų dvikovos klostėsi atkakliai – triskart sužaista lygiosiomis (du laimėtojus nulėmė baudiniai),  kartą „Žalgiris“ nugalėjo pačioje rungtynių pabaigoje. Solidesnę pergalę vilniečiai prieš metus – pernai birželį kai rungtynių pradžioje įgijo poros įvarčių persvarą ir laimėjo 2:0.

Lengvos kovos nežada ir šis kartas. „Sūduva“ pastarąsias devynerias rungtynes nepatyrė pralaimėjimų, iškovojo penkias pergales. Iš lygiųjų nusivylimu galima būtų vadinti tik lygiąsias su „Džiugu“ praėjusį savaitgalį. Marijampoliečiams tokia serija leido grįžti į kovą dėl vietos pirmajame ketverte – nuo kurio dabar atsiliekama trimis taškais.

Komandos atsigavimas sietinas su portugalo trenerio Miguelio Moreira atėjimu. Pasikeitė ne tik taktinis išsidėstymas – nuo 4-3-3 pereita prie 3-5-2. Vis mažiau reikšmės komandoje turi ir kamuolio valdymas. Iš pastarųjų penkerių rungtynių „Sūduva“ turėjo didesnę kamuolio kontrolę nei varžovai tik vieną kartą.

Kitas postūmis – komandoje atsirado lyderiai puolime. Sezono pradžią praleidęs ispanas Xabi Auzmendi per 8 rungtynes atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o nuo balandžio pabaigos įsibėgėjęs Saidas Hamuličius per pastarąsias 7 rungtynes pelnė 6 įvarčius.

Labai svarbų vaidmenį toliau atlieka ir veteranas gynėjas Aleksandaras Živanovičius, kurio įvartis savaitės viduryje padėjo išvengti pralaimėjimo prieš „Hegelmann“ (2:2).

Kita vertus, gynyboje atsirado klausimų, nes po rinktinių pertraukos „Sūduva“ per du susitikimus turėjo vytis varžovus ir praleido 4 įvarčius – tai dvigubai daugiau nei per ankstesnes 6 rungtynes čempionate vadovaujant M. Moreirai.

„Sūduvos“ gynybai nerimo turėtų kelti Renanas Oliveira. Jis kaip ir S. Hamuličius, per 7 rungtynes pasižymėjo 6 kartus.

„Sūduvos“ ir „Žalgirio“ dvikova Marijampolėje vyks sekmadienį nuo 17 val. 55 min. Rungtynes tiesiogiai bus galima žiūrėti per TV6 televiziją, taip pat internetu TV3Play.lt