2022 rugsėjo 10

Sekmadienį – išvyka į Kauną dvikovai su įsibėgėjusiu varžovu

Šį sezoną „Žalgiris“ tarptautinėje arenoje pranoko ne vieną garsesnį varžovą, tačiau vietiniame vieno dar nepavyko įveikti – „Kauno Žalgirio“. Su užduotimi tai pakeisti vilniečiai sekmadienį keliaus į Kauną.

Šį sezoną pirmoji komandų tarpusavio dvikova Kaune balandį baigėsi įspūdingu antrojo kėlinio trileriu ir lygiosiomis 2:2. Tuomet pirmauta po Manto Kuklio įvarčio, vėliau Egidijus Vaitkūnas ir Mohamedas Bahlouli pakreipė rezultatą šeimininkų naudai, o išlyginamąjį įvartį įmušė Oliveris Buffas.

Antroje dvikovoje gegužės pabaigoje „Žalgiris“ namuose įmušė pirmasis jau antrąją minutę po Renano smūgio, tačiau greitai leido Marko Pejičiui rezultatą išlyginti, o šiurkšti klaida gynyboje antrojo kėlinio pradžioje leido Moussa Sangare rezultatą ir persverti. Patirtas pirmasis ir iki šiol vienintelis sezono pralaimėjimas 1:2.

Lyginant su pastarosiomis rungtynėmis Kauno komanda sulaukė pastiprinimo sudėtyje – nuo vasaros ekipoje žaidžia saugai iš Nigerjios Sethas Sincere bei Michaelas Anaba, puolėjas iš Nyderlandų Antonas Fase‘as bei į tėvynę po ilgesnės pertraukos parkeliavęs puolėjas Nerijus Valskis. Po traumos į rikiuotę taip pat grįžo Edvinas Kloniūnas.

Bene ryškiausią impulsą kauniečiams davė A. Fase‘as – jis per 8 rungtynes „Optibet A lygoje“ įmušė 5 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, taip pat pasižymėjo pergalingu įvarčiu „Hegelmann LFF taurės“ ketvirtfinalyje.

Nors dar negavo daug žaidimo laiko, 3 įvarčiais per 5 rungtynes jau spėjo pasižymėti ir N. Valskis.

Su naujais žaidėjais savo gretose nuo per rugpjūtį ir rugsėjo pradžioje „Kauno Žalgiris“ per 8 rungtynes iškovojo 6 pergales ir dukart sužaidė lygiosiomis (su „Sūduva“ ir „Hegelmann“).

Tokia serija leido Kauno komandai grįžti į kovą dėl vietos pirmajame ketverte. Dabar „Kauno Žalgiris“ vis dar šeštoje pozicijoje, bet yra mažiau taškų praradęs už „Riterius“, prisivijo „Hegelmann“ ir „Sūduvą“, nedaug atsilieka nuo „Panevėžio“.

Dėl kortelių rungtynes praleis kauniečių žaidėjas E. Kloniūnas.

Rungtynės tarp „Kauno Žalgirio“ ir „Žalgirio“ vyks rugpjūčio 11 d. (sekmadienį) nuo 15 val. „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos stadione. Rungtynes transliuos TV3play.lt