2021 rugpjūčio 13

S. Mikoliūnas: „Turėjome gerų progų, bet jas reikia paversti įvarčiais“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir kapitonas Saulius Mikoliūnas po apmaudžios nesėkmės Europos lygoje prieš Slovėnijos čempioną „Mura“ akcentavo nerealizuotas progas.

Žalgiriečiai pirmieji praleido įvartį, po to visas rungtynes turėjo iniciatyvą ir sukūrė progų, tačiau jų išnaudoti nepavyko – rungtynės ir visa dvikova pralaimėta minimaliu rezultatu 0:1.

„Rungtynes pradėjome gana užtikrintai. Bet net ir turėdami daug žaidėjų baudos aikštelėje praleidome įvartį. Varžovas tuomet paruošė masyvią gynybą. Tie perdavimai, kuriuos atlikdavome į baudos aikštelę, varžovų neišgąsdino. Sukūrėme momentų, bet iki užbaigimo stadijos pirmajame kėlinyje nepriėjome. Antrajame kėlinyje žaidėme labiau užtikrintai. Žinoma, buvo ir kai praleidome kontratakų. Varžovas didelėmis pajėgomis gynėsi prie savo vartų. Nepaisant to sukūrėme progų ir buvo tokių, kurias privalėjome realizuoti“, – reziumavo dvikovą V. Čeburinas.

„Esame labai nusiminę. Tikrai atidavėme daug jėgų. Jautėsi didelis palaikymas iš susirinkusių žiūrovų, „Pietų IV“ kaip visuomet buvo nuostabūs. Norėjosi padovanoti tą istorinę pergalę, ne tik aistruoliams, bet ir visai Lietuvai. Ta įtampa gal šiek tiek ir pakišo koją. Perdegėme, perskubėjome. Išmušė iš vėžių praleistas apmaudus įvartis. Komanda dėjo visas pastangas kuo greičiau išlyginti rezultatą, tas privedė prie skubėjimo, įvedė chaoso, darėme daug nebūdingų klaidų. Sukūrėme keletą labai gerų progų, bet gaila, jog nepavyko realizuoti. Kažko pritrūko, galbūt ne meistriškumo, bet susikūrėme gerų progų, kurias privalome paversti įvarčiais, jei norime kažką pasiekti. Negali laimėti neįmušęs įvarčio. Nežinau ar fortūną galima kaltinti ar dar kažką“, – kalbėjo S. Mikoliūnas.

Pasak V. Čeburino, komanda turėjo pagrįstus lūkesčius dėl galimybės iškovoti pergalę, tai parodė ir abiejų rungtynių eiga, tačiau pritrūko vieno elemento.

„Nedėjome galvos kad būtinai laimėsime. Galvojome apie tai, kad namuose su savo žiūrovų palaikymu ir pagal tą žaidimą kurį rodėme Slovėnijoje tikėjomės palankaus rezultato ir patekti tolyn. Negaliu sakyti kad žaidėjai nesistengė, jie atliko didelį darbą. Norėjome parodyti gerą, rezultatyvų futbolą. Nereikia pamiršti, kad varžovas didelėmis pajėgomis gynėsi. Galbūt iš to ir pasitaikydavo daugiau klaidų perdavimuose. Perdavimuose kurie turėjo pereiti per zonas, apie kurias kalbėjome, – kalbėjo V. Čeburinas. – Per dvi rungtynes turėjome pakankamai progų, kurias turėjome išnaudoti. Tai nepavyko, neįmušėme ir tai neleido laimėti. Žinoma, padarėme ir nemažai klaidų. Galima aiškinti klaidas dideliu užsidegimu laimėti, apie tai kalbėjome, to tikėjomės, ruošėme žaidimo planą pergalei . Aišku, komanda nusivylusi rezultatu.“

„Žalgiris“ kovas tęs UEFA Europos Konferencijų lygoje, kur susitiks su iš pernai pažįstama Norvegijos čempione „Bodo Glimt“.

Paprašytas palyginti būsimą ir buvusį varžovą, V. Čeburinas atsakė: „Varžovų komandą analizuosime, matysime kiek ji pajėgi. Bet galima sakyti, kad „Mura“ buvo tas varžovas kurį galėjome įveikti.“

S. Mikoliūno nuomone, laukia kiek kitokia akistata, nei buvo žaidžiant prieš slovėnus.

„Kitą savaitę laukia paskutinis šansas su labai stipriu priešininku, buvome susidūrę praeitais metais, žinome kas tai per komanda. Dėsime visas pastangas, kad įgyvendinti savo svajonę. Tikėkimės kad kažkur fortūna bus mūsų pusėje. Teoriškai „Bodo“ galbūt pajėgesnis už „Mura“. Bet matome kad labai disciplinuota komanda, drausmingai gynėsi, pro tą gynybą buvo sunku rasti išėjimų. Prie tokios klampios gynybos vis tiek susikūrėme savo progas. „Bodo“ ta komanda, kuri mėgsta daugiau būti su kamuoliu ir daugiau atakuoti, todėl bus kitokio pobūdžio rungtynės.“

„Žalgirio“ ir „Bodo Glimt“ pirmoji dvikova vyks rugpjūčio 19 d. Vilniuje. Atsakomosios rungtynės vyks po savaitės Norvegijoje.

Video