2020 lapkričio 13

S. Mikoliūnas: „Rungtynių kaina labai didelė, bus daug kovos“


Šeštadienio rungtynės tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ bus kone ilgiausiai lauktos A lygos rungtynės istorijoje ir vienos svarbiausių. Dviem savaitėm vėliau nei planuota paaiškės 2020 metų Lietuvos futbolo čempionas.

Prieš paskutinio A lygos turo rungtynes turnyro lentelėje vienu tašku pirmauja „Sūduva“, tačiau „Žalgiris“ pergalės atveju gali varžovus aplenkti. Rungtynės turėjo įvykti spalio 31 d., tačiau dėl viruso protrūkio nukeltos.

„Nuo to laukimo pavargome. Vien tik treniruojamės, negalėjome žaisti. Norisi kuo greičiau pabaigti čempionatą ir išsiaiškinti kas šiemet taps čempionais. Manau, kad to laukia visi – ir visi futbolo mėgėjai“, – kalbėjo komandos kapitonas Saulius Mikoliūnas.

„Žalgiris“ paskutines rungtynes sužaidė spalio 20 d. Gargžduose prieš „Bangą“. Po šios akistatos vilniečiai planavo ir taip nemažą 11 dienų pertrauką, tačiau ji gerokai išsitęsė.

„Situacija tikrai savotiška. Dėl koronaviruso visas sezonas toks, o dabar dar 25 dienas nežaidėme rungtynių. Patirtis tikrai unikali – tiek žaidėjams, tiek treneriams. Pačiam taip atsitiko pirmą kartą ir turbūt bet kuris kitas pasakytų tą patį“, – pripažino Vilniaus ekipos treneris Aliaksejus Baga.

36 metų S. Mikoliūnas antrino, kad per savo ilgą karjerą su tuo susidūrė pirmą kartą: „Situacija neeilinė, net nežinojome kaip elgtis. Tai mus privertė būti be rungtynių ciklo. Šiuo atžvilgiu sąlygos bus vienodos tiek mums, tiek „Sūduvai“, abi komandos prarado žaidybinį ritmą. Kiek bus kokybės sunku pasakyti, bet bus labai daug kovos, nes rungtynių kaina labai didelė. Laukia intriguojančios rungtynės.“

Anot A. Bagos, „Žalgiris“ per pertrauką nutarė nežaisti kontrolinių rungtynių, nes tai būtų nemaža rizika užsikrėsti koronavirusu, o tai būtų grėsmė apskritai šiemet nebaigti čempionato.

„Nutarėme tik treniruotis, palaikyti tonusą. Tikiuosi, kad to žaidybinio tonuso nepraradome. Dabar laukia auksinės rungtynės, kurioms ruošėmės, jų laukėme su nekantrumu. Žaidėjų nusiteikimu nuo paskutinių rungtynių su „Banga“ iki dabar esu labai patenkintas. Vaikinai supratingai ir labai profesionaliai pažiūrėjo į visus pasikeitimus. Tai, ko prašėme, jie įvykdė pilnai. Todėl prieš šias rungtynes mintys labai optimistinės“, – tikino treneris.

Paklaustas, ar šioje sezono stadijoje gali daug lemti ne vien taktinis ar fizinis pasiruošimas, bet ir psichologinis, treneris atsakė: „Žinoma svarbu noras, motyvacija. Sezono pabaigoje, tokiu metu, visa tai yra jei ir ne pirmas numeris, tai tikrai labai svarbus dalykas. Visą sezoną dirbome, kad taškas į tašką neatsiliktume nuo konkurentų. Neturime teisės būti nemotyvuoti ar žaisti be didelio noro. Tai puikus šansas mums iškovoti aukso medalius“, – sakė A. Baga.

Ne kartą keitėsi ir statusas dėl žiūrovų patekimo į rungtynes. Prieš spalio 31 d. Vyriausybė leido į renginį patekti tik 400 žiūrovų. Tačiau dvikova buvo atidėta, ir paskelbus karantiną žiūrovai sporto renginiuose uždrausti apskritai. „Tai kad žaisime namuose, savo aikštėje, net ir be žiūrovų mums yra gerai, gali būti mūsų X faktorius“, – kalbėjo treneris.

„Šioks toks pliusas yra, bet kai rungtynės tik vienos, jos gali įvairiai susiklostyti. Pliusų skaičiuoti nesistengiame, koncentruojamės į esminius dalykus. Darysime viską, kad susigrąžinti titulą“, – pridūrė S. Mikoliūnas.

„Žalgirio“ ir „Sūduvos“ dvikova vyks šeštadienį 15 val. Rungtynes tiesiogiai transliuos DELFI TV ir internetu.

Video