2020 birželio 10

S. Mikoliūnas prisimena paskutinį „Žalgirio“ susitikimą su „Banga“: „Į rungtynes važiavome tikėdamiesi lengvos pergalės“


Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų šeštadienį laukia nelengva dvikova su po ilgos pertraukos į A lygą grįžusia legendine Gargždų „Bangos“ komanda. Gargždiškiai šiuo metu demonstruoja įspūdingą formą ir turnyrinėje lentelėje kartu su sostinės komanda dalijasi antrą ir trečią vietas.

Paskutinį kartą žalgiriečiai su „Banga“ susitiko 2017-ųjų metų gegužę. Tada LFF taurės antrojo etapo rungtynėse vilniečiai pergalę išsivežė tik po 11 metrų baudinių serijos.

Rungtynėse prieš trejus metus žaidė keturi dabartiniai Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjai – Mantas Kuklys ir Karolis Uzėla pradėjo susitikimą nuo pirmųjų minučių, o Saulius Mikoliūnas ir Donovanas Slijngardas į rungtynes žengė po keitimų.

Mantas Kuklys prisimindamas rungtynes sako, kad tą dieną „Banga“ žaidė labai gerai.

„Buvo labai sunkios rungtynės. Gargždų „Banga“ pačiame rungtynių gale išlygino rezultatą. Ir, aišku, man labiausiai įsiminė, kad pats neįmušiau 11 metrų baudinio. Žinoma, šiek tiek nesklandumų buvo ir dėl teisėjų, nes, rungtynėms pasibaigus lygiosiomis, jie nežinojo, ar turi būti žaidžiamas pratęsimas, ar iškart mušami baudiniai“, – prisiminimais dalijosi M. Kuklys.

Kitas rungtynėse dalyvavęs žalgirietis, dabartinis komandos kapitonas Saulius Mikoliūnas, prisimena, kad tą dieną komandai trūko nusiteikimo: „Tuo metu „Banga“ buvo Pirmos lygos komanda. Važiavome tikėdamiesi lengvos pergalės, o gargždiškiai buvo labai gerai nusiteikę toms rungtynėms. Pametėme ritmą ir vėliau buvo labai sunku grįžti į rungtynes – galiausiai teko mušti 11 metrų baudinius ir tikrai džiaugėmės, kad pavyko pasiekti pergalę.“

Baudinių seriją žalgiriečiai laimėjo 3:1. Tuometinis komandos vartininkas Armantas Vitkauskas atrėmė  Algimanto Bačanskio ir Šarūno Skulskio smūgius, o tiksliai nuo 11 m žymos smūgiavę žalgiriečiai Darvydas Šernas ir Vytautas Lukša išvedė savo komandą į priekį. Trečiasis „Bangos“ žaidėjo Manto Gudausko smūgis buvo tikslus, bet tuometinis „Žalgirio“ kapitonas Egidijus Vaitkūnas grąžino persvarą vilniečiams ir buvo iškovota pergalė.