2022 rugsėjo 8

S. Mikoliūnas prieš istorinį debiutą: „Tikime savo jėgomis“


Prieš debiutą UEFA Europos Konferencijų lygoje „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir kapitonas Saulius Mikoliūnas užsiminė, jog komanda turi tikslą patekti į kitą varžybų etapą.

Ketvirtadienį, rugpjūčio 8-osios vakare, „Žalgiris“ pirmasis iš Lietuvos klubų debiutuos UEFA turnyrų pagrindiniame grupių etape. H grupėje teks žaisti prieš Slovakijos čempioną Bratislavos „Slovan“, daugkartinį Šveicarijos čempioną FC „Basel“ ir Armėnijos čempioną Jerevano „Pyunik“.

Pirmąsias rungtynes žalgiriečiai žais Bratislavoje. Rungtynių išvakarėse komandos treneris ir kapitonas atsakė į žiniasklaidos klausimus.

„Startas grupėse mums – įdomus įvykis. Pirmą kartą žaidžiame tokiame turnyre. Patekimas į tokį turnyrą jau didelis pasiekimas. Mūsų grupė įdomi, manau kiekviena komanda gali kovoti dėl pirmų pozicijų, – kalbėjo V. Čeburinas – Ilgą laiką buvo didelis noras būti čia. Tai išsipildė. Tačiau apetitas auga bevalgant. Norisi geriau, daugiau. Šiandien mes turime pakankamai gerą komandą, žaidėjus kurie gali išpildyti didelius tikslus. Galbūt mums kiek pritrūko iki aukštesnio laiptelio – Europos lygos. Tačiau šiandien esame čia. Mūsų tikslas ruoštis kiekvienoms rungtynėms ir parodyti gerą žaidimą.“

„Labai geros nuotaikos, kad pagaliau esame čia ir dalyvaujame šitame turnyre. Emocijos tikrai pakylėtos, komanda tikrai gerai nusiteikusi. Tai tas etapas, kur ne tik skaičiuosime įmuštus ir praleistus įvarčius, bet pagrindinis akcentas bus rinkti komandai taškus ir patekti į kitą etapą“, – teigė S. Mikoliūnas.

Kalbėdami apie būsimus varžovus V. Čeburinas teigė, jog laukia pajėgus varžovas, tačiau patikino, jog bijoti nėra ko.

„Slovan“ tai klubas su tradicijomis. Mes, žinoma, analizavome jų žaidimą atrankos varžybose. Jie nėra panašūs į tas komandas prieš kurias žaidėme atrankoje. Tai įdomi komanda iš tos pusės kad greitai žaidžia kontratakose. Bando kompaktiškai gintis ir greitai išeiti į atakas. Matėme jų stiprias puses ir pagal tai ruošime savo planą rungtynėms. Ko reikėtų bijoti? Nebijome nieko“, – sakė treneris.

„Tai tikrai rimtas priešininkas, kaip treneris sakė – su gilia istorija. Labai stipri komanda, prie savo palaikymo namų stadione demonstruoja gerą žaidimą. Laukia rimtas iššūkis. Mes pasiruošę išanalizavome varžovą. Bet esame verti pagarbos. Tikrai demonstravome atrankoje gerą žaidimą, tikime savo jėgomis“, – kalbėjo S. Mikoliūnas.

Šį sezoną žalgiriečiams sunkiau sekėsi rungtyniauti išvykose. V. Čeburinas pripažino, kad rungtynės namuose ir svečiuose skyriasi, bet nesureikšmino to ir pačios rungtynių svarbos bei vietos.

„Ar žaidėjams gali drebėti kojos tokiame lygyje? Kojų drebėjimo laikas jau praėjo. Jau sužaidėme nemažai rungtynių dideliuose stadionuose. Nemanau kad šis faktorius bus lemtingas. Taip, jis gali padėti šeimininkams. Tačiau mums jis netrukdys, – kalbėjo treneris. – Taip, yra skirtumų: reikia priprasti ir prie aikštės ir prie kitų aspektų. Kiekviena komanda namuose stengiasi parodyti ką gali, nes turi savo žiūrovų palaikymą namuose. Taip jau susiklostė kad dauguma išvykos rungtynių nebuvo sėkmingos. Su išimtimis Kosove, Švedijoje. Tačiau nebandome ir išvykose būti vien užsidarę gynyboje. Žaidžiame pagal savo planą kiekvienoms rungtynėms.“

Paklaustas kokios pareigos tenka prieš tokias rungtynes kapitonui S. Mikoliūnas atsakė: „Kaip kapitonui reikia nuteikti komandą, kad maksimaliai atsiduoti, tikėti savimi, išeiti kautis iki galo iki paskutinės minutės, kol teisėjas sušvilps. Kad nepalūžtų sunkiais momentais.“

Žiniasklaidos atstovai teiravosi ir dėl „Žalgirio“ pasirinkimų grupių etapo paraiškai, į kurią negalėjo patekti visi žaidėjai. Slovakų žurnalistus domino Jakubo Sylvestro situacija, lietuvius – Manto Kuklio.

„Jakubas šiuo metu nelaimėjo konkurencinėje kovoje. Jis kvalifikuotas žaidėjas, juo tikėjome, kviesdami prieš sezoną. Jis nėra paraiškoje UEFA rungtynėms, bet jis yra komandos sudėtyje vietos čempionate“, – komentavo treneris. – Mantas turi traumą, po antrų rungtynių su „Ludogorets“ jis kurį laiką nesitreniravo. Jis jaučia skausmus. Dėl to ir nuspręsta daryti pakeitimų. Ovidijus Verbickas jau pradeda treniruotis su komanda, todėl saugų grandyje atlikome tokią rokiruotę. Galbūt išėjus į kitą etapą ir Mantui vėl atsivertų galimybė.“

„Slovan“ ir „Žalgirio“ rungtynės vyks ketvirtadienį nuo 22 val. Lietuvos laiku. UEFA Europos Konferencijų lygos rungtynes tieisogiai transliuos „Viaplay“ (transliacijos pradžia nuo 21:40).

Video