2022 lapkričio 2

S. Mikoliūnas: „Pilnos tribūnos gali būti papildomas 12 žaidėjas aikštėje“


Lemiamų UEFA Europos Konferencijų lygos rungtynių išvakarėse „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir kapitonas Saulius Mikoliūnas teigė, jog komandai sėkmę gali nulemti savų aistruolių palaikymas.

„Žalgiris“ prieš paskutinį H grupės turą siekiant patekimo į kitą etapą privalo namuose laimėti prieš „Slovan“ komandą. Priklausomai nuo kitų rungtynių tarp „Pyunik“ ir „Basel“ eigos gali būti svarbus ir įvarčių skirtumas. Laimėjus dviem įvarčiais žalgiriečiams žvalgytis į kitas rungtynes nebereiktų.

„Grupių etapas atrodo tik prasidėjo, o jau lemiamos rungtynės. Manau, kad rytoj abi komandos kovos maksimaliai. Abiems komandoms būtina pergalė. Galima tikėtis įdomaus futbolo ir įvarčių., – kalbėjo V. Čeburinas. – Tokiose rungtynėse nėra smulkmenų. Bus reikšmingas kiekvienas dalykas. Pats svarbiausias dalykas – įmušti įvarčiai.“

„Komandos laukia lemiamas mūšis, galima sakyti finalas. Finalas be pratęsimo. Žinome, kad mus tenkina tik viena rezultatas – pergalė. Komanda tikrai tam ruošiasi. Išanalizavome varžovus, žiūrėjome kaip jie žaidžia. Buvome jau susidūrę su jais. Tikrai geras varžovas. Bet savo ruožtu tikimės, kad pavyks pasiekti pergalę ir eiti toliau“, – sakė S. Mikoliūnas.

Pirmosios komandų tarpusavio rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0. Kalbėdami apie būsimą varžovą V. Čeburinas paminėjo žinantis jo silpnybes, o S. Mikoliūnas kaip akcentą išskyrė namų pranašumą.

„Mes sužaidėme su šiuo varžovu, žinome jo lygį. Žinome stipriąsias ir silpnąsias puses. Išanalizavome paskutines Slovan rungtynes. Pagal tai ir ruošime savo žaidimą”, – kalbėjo V. Čeburinas.

„Pirmos rungtynėse varžovų buvo dar tik įgavę pagreitį. Bet visumoje komandos braižas ir filosofija išlikę tokie patys. Jie dabar pagauna ritmą, vietos čempionate užtikrintai pirmauja, demonstruoja gerą sportinę formą, – teigė S. Mikoliūnas. – Suprantame, kad varžovas ambicingas ir norės laimėti. Bet mes tikrai demonstruojame gerą žaidimą namie. Žinome, kad bus pilnas stadionas. Tikimės, kad bus ta pati atmosfera ir komandai tai bus papildomas dvyliktas žaidėjas aikštėje. Reikia įmušti ir nepraleisti, nes tenkins tik pergalė.“

Pasiteiravus kaip reikėtų nusiteikti šiai dvikovai, S. Mikoliūnas atsakė: „Nereikia galvoti kad tai eilinės rungtynės, nes jos tokios nėra. Įtampa turi būti. Žaidėjams reikėtų būti maksimaliai susikoncentravus į kiekvieną epizodą, nes bet kokia smulkmena gali mums brangiai kainuoti.“

Paklaustas, ar taktika, ar psichologija bus svarbiau, V. Čeburinas abu šiuos aspektus vertino panašiai.

„Mums kiekvienos rungtynės grupių etape yra kaip finalas. Tiek taktika tiek psichologija šiuo metu panašiai svarbu. Kiekvienas komandos narys, žaidėjas supranta kaip tai yra svarbu mums. Esu labai dėkingas žaidėjams už atsidavimą kiekvienoms rungtynėms. Šios rungtynės nėra kažkokia išimtis. Kiekvienas supranta svarbą, kažkokio spaudimo nėra. Tik atsakomybė už savo darbą.”

Šį sezoną „Žalgiris“ tik kartą yra pralaimėjęs tarptautines rungtynes namuose. Kas už to slypi?

„Mums namie padeda tas aistruolių palaikymas. Už tai jiems labai dėkingi. Jie visada mus palaiko. Jie mums rodo palaikymą prieš, per ir po rungtynių. Žaidėjai taip pat yra įpratę prie savo namų stadiono, aikštės. Bet svarbiausia aistruolių palaikymas”, – pažymėjo treneris.

Į klausimą ar tai svarbiausios rungtynės jo karjeroje. V Čeburinas atsakė: „Šiai dienai – taip.“

„Žalgirio“ ir „Slovan“ akistata vyks lapkričio 3 d., ketvirtadienį nuo 19 val. 45 min. LFF stadione.

Rungtynių tiesioginę transliaciją bus galima stebėti „Viaplay.lt“.