2021 birželio 19

S. Mikoliūnas: „Greiti įvarčiai po pertraukos leido nusiraminti“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po pergalės prieš „Džiugą“ A lygoje kalbėjo apie pasiteisinusius pasikeitimus po pertraukos,  o Saulius Mikoliūnas įvartį paskyrė ypatingai progai.

Žalgiriečiai pirmajama kėlinyje nepasižymėjo, bet palaužė varžovus trimis įvarčiais netrukus po pertraukos – vienas po kito pasižymėjo Francis Kyeremeh, Ogenyi Onazi ir S. Mikoliūnas.

„Pirmajame kėlinyje žaidimas nesiklijavo, nors ir turėjome progų. Nedavėme ir varžovams sukurti didelių progų. Analizavome, padarėme savo išvadas, koregavome taktiką. Pirmas kėlinys išėjo labiau žvalgybinis. Tiek dėl aikštės, tiek dėl varžovo. Antrajame kėlinyje išėjome labiau užtikrinti. Tai buvo ir psichologinis faktorius, reikėjo pridėti aktyvumo. Įmušėme greitą įvartį, daugiau kontroliavome žaidimą. „Džiugas“ surengė savo kontratakų, turėjo ir keletą gerų progų, bet rezultatas jau buvo 3:0,  buvo lengviau susitvarkyti“, – rungtynes reziumavo V. Čeburinas.

Jis džiaugėsi, jog žaidėjai išklausė per pertrauką gautų patarimų ir pasiteisino atliktas keitimas – aikštėje pasirodęs J. Sylvestras pasižymėjo rezultatyviu perdavimu.

„Per pertrauką kalbėjome kuriuos aspektus reikia pakoreguoti, kur galėtume išnaudoti savo pranašumus. Tai suveikė, suveikė ir keitimas. Žaidėjai buvo aktyvesni. Šiandien nelengva diena žaisti, labai karšta. Buvo ir stabdomos rungtynės, kad žaidėjai galėtų atsigerti. Dėl to buvo nelengva. Bet tai ką kalbėjome per pertrauką pavyko įgyvendinti. Vyrai šaunuoliai. Pirmas kėlinys buvo labiau žvalgybinis, antras aiškesnis“, – teigė treneris.

S. Mikoliūnas pripažino, kad galutinis rezultatas neatspindi tos sunkios eigos: „Rungtynės tikrai ne pagal rezultatą. Tas karštas oras… reikėjo šiek tiek adaptuotis. Pirmas kėlinys buvo labai sunkus. Prieš rungtynes turėjome planą, bet nepildėme to, ką buvome suplanavę. Treneris per pertrauką dar kartą paakcentavo tuos momentus. Į antrą kėlinį išėjom visai kitu požiūriu. Labai džiaugiamės, kad pavyko pasiekti tuos greitus įvarčius, jie nuramino komandą. Beliko tik išlaikyti susikaupimą iki rungtynių pabaigos. Nepraleisti įvarčių, neduoti šanso varžovams.“

Stipriu tolimu smūgiu į viršutinį vartų kampą pataikęs S. Mikoliūnas savo įvartį dedikavo dukrai – jai tą pačią dieną suėjo treji metai.  „Šį įvartį buvo tikrai džiugu įmušti ir skirti jai“, – kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.

Po šių rungtynių „Žalgirio“ laukia šiek tiek ilgesnė pertrauka – kitas rungtynes vilniečiai žais birželio 27 d. namuose su Kėdainių „Nevėžiu“.

Video