2021 kovo 14

S. Mikoliūnas: „Atsiliepė tai, jog buvome be varžybų ritmo“


Saulius Mikoliūnas savo karjeroje matė daug šalto ir šilto, bet naujo 2021 metų sezono startas su „Žalgiriu“ buvo neįprastas ir jam.

36 metų veteranas prieš kelias savaites atsiėmė geriausio žaidėjo prizą, bet pirmose sezono rungtynėse A lygoje net nepasirodė startinėje sudėtyje.

Pirmas rungtynes „Žalgiris“ turėjo žaisti vasario 27 d., tačiau prieš šią dvikovą komanda dėl COVID-19 ligos protrūkio turėjo padaryti beveik poros savaičių priverstinę pertrauką.

Skirtingai prasirgę žalgiriečiai į treniruotes ruoštis atidėtam A lygos startui susirinko skirtingu metu, nevienodos fizinės būklės. Todėl nenuostabu, kad rungtynėse su „Dainava“ komandos sudėtis atrodė ne tokia, kokią treneriai bandė kontrolinėse rungtynėse, o žaidimas ir rezultatas (2:2) nepatenkino lūkesčių.

„Treneriui buvo sunkiausia, nes per pasiruošimą planavo vienokią sudėtį. Užklupus pandemijai, buvome priversti karantinuotis, tai sutrukdė mūsų planuotam pasiruošimui. Bet yra tokia situacija turime su tuo susitaikyti, daryti korekcijas ir žiūrėti į priekį“, – po dvikovos nelengvai gaudydamas kvapą kalbėjo S. Mikoliūnas.

Jis didžiąją rungtynių dalį nuo atsarginių suolo stebėjo, kaip „Žalgiris“ praleido du įvarčius ir turėjo vytis varžovus. Anot S. Mikoliūno, žalgiriečiai negalvojo apie lengvą pergalę prieš A lygos debiutantus, tačiau darė daug neleistinų klaidų.

„Negalime prasileisti tokių įvarčių. Tas pirmas 11 metrų baudinys… Tokios klaidos… Reikia daugiau susikaupimo.  Nusiteikimas tikrai buvo geras, ruošėmės atsakingai, gerbėme varžovus. Ta raudona kortelė šiek tiek davė savo minusų, nes likome dešimtiese. Tuo labiau, kad po raudonos kortelės varžovai pelnė įvartį. Atsiliepė tas, kad  buvome be varžybų ritmo. Pirmos sezono rungtynės visuomet nebūna lengvos. Būna daugiau kovos, daugiau techninio broko. Tai atsiliepia žaidimui“, – vertino futbolininkas.

Jis pats žaidė tik nuo 77 minutės, tačiau atsidūręs tinkamoje vietoje tinkamu laiku 85 min. sugebėjo pelnyti rezultatą išlyginusį įvartį.

„Gerai, kad parodėme charakterį likę be vieno žaidėjo, sugebėjome išlyginti. Dėjome maksimalias pastangas pasiekti pergalei. Šį kartą nepavyko, bet nenuleidžiame galvų. Sezonas ilgas, tai dar tik pradžia. Tikiuosi, jog pasidarysime savo išvadas. Už kelių dienų laukia vėl labai rimtos rungtynės su „Riteriais“. Reikia galvoti kaip atsistatyti ir maksimaliai ruoštis kitoms rungtynėms“, – vylėsi S. Mikoliūnas.

„Žalgirio“ ir „Riterių“ akistata A lygoje vyks antradienį nuo 17 val.

 

Video