2021 liepos 5

S. Mikoliūnas apie startą Čempionų lygoje: „Tikrai ilgai laukta diena“


Po kelių metų pertraukos į Čempionų lygos turnyrą sugrįžusio „Žalgirio“ kapitonas Saulius Mikoliūnas džiaugėsi atėjusia ilgai laukta diena ir tai, jog komandą tribūnose palaikys savi žiūrovai, o treneris Vladimiras Čeburinas kalbėjo apie laukiančią sunkią fizinę kovą.

„Žalgiriui“ antradienio rungtynės Čempionų lygos atrankoje bus pirmosios nuo 2017-ųjų.

„Tikrai ilgai laukta akimirka. Daug metų to siekėme. Praeitais metais atidavę daug jėgų tikslą įvykdėme. Su nekantrumu laukiame rungtynių. Komanda pasiruošusi psichologiškai ir fiziškai, visi maksimaliai atsiduos ir parodysime gerą žaidimą. Kaip komanda esame pasiruošę tai atsakomybei. Svarbu praeiti šitą etapą. Tikime savo jėgomis, kad galime įveikti šį varžovą, bet nenorime užbėgti įvykiams už akių. Nemėgstu kažką nuvertinti prieš rungtynes. Dėsime visas pastangas, kad patektume į kitą etapą“, – kalbėjo patyręs žaidėjas.

Jis pažymėjo, jog svarbu neįsivelti į varžovų primestą žaidimą. „Pirmas įspūdis kas krito į akis stebint varžovus  – tai komanda mėgstanti greitą, fizišką futbolą. Daug kovos, daug ilgų perdavimų, daug energijos atiduoda aikštėje. Mums reikia neįsivelti į jų tą žaidimą. Susitelkti į savo žaidimą, stengtis demonstruoti savo futbolą“, – teigė S. Mikoliūnas.

„Tikrai rimtas varžovas, stebėjome jų rungtynes, analizavome jų mačus. Šiaurės Airijos čempionate vyrauja fizinis, kietas futbolas, rungtynės nebus lengvas. Tai futbolas grįstas dvikovomis, yra ir kombinacinių elementų, greitas perėjimas iš gynybos į puolimą, bet tai pirmiausia jėgos futbolas“, – pabrėžė V. Čeburinas.

Praėjusiais metais „Žalgiris“ Europos taurių rungtynes žaidė be savo žiūrovų palaikymo tribūnose. Šį kartą jie galės susirinkti stadione.

„Be žiūrovų nėra to džiaugsmo, nėra tos futbolo dvasios. Žiūrovai suteikia tą jausmą. Žaidėjams tai ypač svarbu. Nusiteikimas visai kitoks, atmosfera stadione būna pakylėta“, – pabrėžė S. Mikoliūnas.

Pastaruoju metu A lygoje „Žalgiris“ iškovojo nemažai pergalių ir grįžo į pirmą turnyro lentelės vietą. Tai komandos trenerį nuteikia optimistiškai.

„Mūsų komandai su psichologija viskas bus gerai. tai žaidėme gerą atkarpą A lygoje ir tai leido vaikinams įgauti pasitikėjimo savo jėgomis“, – teigė V. Čeburinas.

Vienas komandos lyderių Hugo Videmontas paskutinių A lygos rungtynių su „Riteriais“ pabaigoje patyrė rankos lūžį. Tačiau pasak V. Čeburino, žaidėjas veržiasi į aikštę.

„Hugo yra žaidėjas, kuris į traumas nekreipia didelio dėmesio. Jei bus galimybė rungtyniauti jis žais. Žiūrėsime kaip jis jausis po paskutinės treniruotės“, – kalbėjo treneris.

V. Čeburino vardas Lietuvoje siejamas su sėkmingu pasirodymu Europoje – jo treniruota „Sūduva“ ne kartą nužengė toli tarptautinėse varžybose.

„Žinoma, ta patirtis yra, tačiau kiekvienos rungtynėse bandau atrasti raktą į pergalę prieš konkretų varžovą. Treneriui svarbu atrasti ir suprasti kokie veiksmai ir žaidimas reikalingi konkrečiose rungtynėse. Ta patirtimi bandysime ir pasinaudoti ruošiantis šiai dvikovai“, – teigė specialistas.

„Žalgirio“ ir „Linfield“ akistata vyks liepos 6 d. 20 val. LFF stadione. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.

Video