2020 lapkričio 30

Rungtynių nepraleido D. Šimkus, daugiausiai minučių sužaidė N. Ljubisavljevičius


2020 metų sezone „Žalgirio“ gretose daugiausiai rungtynių – visas – sužaidė Domantas Šimkus, o pagal minučių skaičių neprilygstamas buvo Nemanja Ljubisavljevičius.

„Žalgirio“ komanda šiemet sužaidė 26 oficialias rungtynes – 20 dvikovų A lygoje, 3 rungtynes „Hegelmann“ LFF taurėje, 2 rungtynes UEFA Europos lygos atrankoje ir dvikovą dėl Supertaurės.

Visose jose dalyvavo vienintelis žaidėjas – D. Šimkus. 22 rungtynes jis pradėjo startinėje sudėtyje, 4 kartus rungtyniavo po keitimo. Iš viso saugas sužaidė 1991 minutes ir pagal šį rodiklį buvo ketvirtas komandoje.

Daugiausiai minučių sužaidė gynėjas N. Ljubisavljevičius. Jis be keitimų nuo rungtynių pradžios žaidė 25 kartus vienintelį susitikimą A lygoje (11 ture) praleido dėl surinktų 4 įspėjimų. Pagal minučių skaičių A lygoje jis pateko į pirmąjį dešimtuką. Per visus turnyrus serbo sąskaitoje – 2280 minučių (24 rungtynės po 90 minučių ir taurės pusfinalis su 120 minučių).

Nedaug atsiliko Saulius Mikoliūnas. Jis taip pat praleido vieninteles A lygos 16 turo rungtynes, o pakeistas buvo tik priešpaskutiniame ture. Komandos kapitonas sužaidė 2265 minutes.

Tarp daugiausiai rungtyniavusių buvo gynėjas Ivanas Tatomirovičius (24 rungtynės, 2109 minučių) ir Hugo Videmontas (24 rungtynės, 1981 minutės).  Prancūzas kartu su D. Šimkumi vieninteliai žaidė visas 20 A lygos rungtynių.

Po 23 rungtynes sužaidė Liviu Antalis, Mantas Kuklys ir Marko Karamarko. Pastarasis buvo savotiškas „dvyliktasis“ komandos žaidėjas: jis daugiausiai – net 10 kartų – išėjo į aikštę po keitimo.