2022 balandžio 23

Pirmo rato pabaigoje – dramatiškos lygiosios Kaune

Pirmąjį čempionato ratą „Žalgiris“ baigė dramatiškomis lygiosiomis Kaune 2:2.

Josipo Tadičiaus ir Renano Oliveiros įvarčiai buvo išvedę žalgiriečius į priekį, tačiau varžovai sušvelnino atsilikimą ir per pridėtinį laiką pelnė išlyginamąjį įvartį.

Į „Žalgirio“ sudėtį šioms rungtynėms po traumos grįžo vartininkas Edvinas Gertmonas, pirmą kartą starto sudėtyje pasirodė Renanas Oliveira, kuris puolimo duetą sudarė po pertraukos vienuoliktuke pasirodžiusiu Josipu Tadičiumi.

Jau rungtynių pradžioje J. Tadičius galėjo pasižymėti, bet jo bandymas permesti kamuolį per vartininką buvo netikslus.

Vėliau po kampinio pavojus kilo prieš svečių vartų, nuo linijos kamuolį išmušė S. Mikoliūnas.

Žalgiriečiai pirmajame kėlinyje kontroliavo žaidimą, tačiau per pirmąjį pusvalandį daug pavojingų atakų nesukūrė.

Įpusėjus kėliniui pora kartų varžovų vartams grasino Francis Kyeremeh, kartą Petaras Mamičius.

34 min. šansą turėjo šeimininkai, bet jie smūgiavo virš vartų. Po minutės pasižymėjo „Žalgiris“. Po S. Mikoliūno perdavimo Renanas numetė kamuolį J. Tadičiui ir šis vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus.

Vėliau pavojingai galva smūgiavo F. Kyeremeh, varžovų vartams grasino Renanas, o prieš pertrauką N. Gorobsovo iš toli muštas kamuolys pataikė į virpstą.

Antrojo kėlinio pradžioje rimtai padirbėti teko ir E. Gertmonui, kuris atrėmė Igno Kružiko smūgį.

65 min. po kampinio ir Renano smūgio galva kamuolys antrą kartą atsidūrė „Hegelmann“ vartuose.

69 min. po kampinio kamuolį galva iš arti į vartus nukreipė Ibrahimas Olaosebikanas.

Antrajame kėlinyje vyko atviresnis žaidimas ir abi komandos surengė nemažai pavojingų atakų.

Visgi per pridėtinį laiką po Hugo Figueredo baudos smūgio kamuolys nusileido į vartų kampą ir šeimininkams pavyko rezultatą išlyginti – dvikova baigėsi lygiai 2:2.

Kitas rungtynes  „Žalgiris“ žais balandžio 27 d. Jonavoje, o namuose vilniečiai gegužės 4 d. priims Gargždų „Bangą“.