2021 lapkričio 7

Svarbi pergalė Alytuje didina atotrūkį nuo varžovų

A lygos čempionų titulą ginantis „Žalgiris“ žengė dar vieną didelį žingsnį savo tikslo link. Įveikę Alytaus „Dainavą“ žalgiriečiai padidino atotrūkį nuo persekiojančios „Sūduvos“ iki 5 taškų.

„Sūduva“ dramatiškai 1:2 svečiuose nusileido Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ekipai, o „Žalgiris“ išvykoje 2:0 pranoko „Dainavą“.

Įvarčius antrajame kėlinyje žalgiriečiams pelnė Josipas Tadičius ir 11 metrų baudinį realizavęs Hugo Videmontas.

Dėl keturių įspėjimų rungtynes praleido Francis Kyeremeh, vietoje jo starto sudėtyje žaidė Gustas Jarusevičius. Į vienuoliktuką taip pat grįžo dėl diskvalifikacijos praėjusias rungtynes praleidęs Karolis Uzėla.

Rungtynių pradžioje vyko atsargi kova ir nebuvo sukurta daug pavojingų atakų.

Žalgiriečiai kiek suaktyvėjo kėlinio viduryje. 26 min. po H. Videmonto smūgio iš baudos aikštelės prieigų kamuolys sudrebino skersinį.

29 min. po J. Tadičiaus smūgio kamuolį sugavo vartininkas T. Švedkauskas.

31 min. H. Videmontas įsiveržė į baudos aikštelę kraštu, bet jo smūgį atrėmė T. Švedkauskas.

37 min. po K. Uzėlos šūvio iš toli vartininkas atmušė kamuolio, o pakartotinis bandymas buvo netikslus.

41 min. iš toli netaikliai mušė J. Bopesu.

47 min. po perdavimo iš krašto D. Diaw smūgiavo galva, kamuolį nesunkiai sugavo vartininkas.

54 min. „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. H. Videmonto reidas kraštu atvėrė erdvės J. Bopesu ir po šio perdavimo iš arti tiksliai smūgiavo J. Tadičius.

62 min. po įžaistos standartinės situacijos ir rikošetu atšokusio kamuolio puikų šansą turėjo D. Diaw, tačiau atsidūręs vienas prieš vieną neįveikė vartus palikusio T. Švedkausko.

78 min. baudos aikštelėje netiksliai smūgiavo T. Kišas.

Vėliau „Dainavos“ pavojingoje atakoje pro šalį smūgiavo H. Devensas. Pora kartų šeimininkus nuo „Žalgirio“ atakų išgelbėjo T. Švedkauskas.

Rezultatas nebepasikeitė – „Žalgiris“ rinktinių pertrauka pasitinka su solidžia taškų persvara ir galimybe kitose rungtynėse užsitikrinti čempionų titulą. Kitas rungtynes vilniečiai žais lapkričio 19 d. namuose su „Kauno Žalgiriu“.