2022 rugsėjo 1

Renanas: „Tokia komandos dvasia, reikia kovoti iki galo“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po dramatiškos pergalės prieš „Riterius“ gyrė žaidėjus už charakterį, o lemiamus įvarčius pelnęs Renanas kalbėjo apie komandinę dvasią ir tikėjimą iki pabaigos.

„Hegelmann LFF taurės“ ketvirtfinalyje „Žalgiris“ nuo rungtynių pradžios žaidė be pašalinto Kipro Kažukolovo, o antro kėlinio pradžioje dar praleido įvartį ir atsilikinėjo 0:1.

Vis dėlto du Renano Oliveiros įvarčiai per pridėtinį laiką nulėmė pergalę žalgiriečiams.

„Sveikiname aistruolius su nelengva pergale. Sunkia, dramatiška pergale. Tokie yra „Žalgirio“ žaidėjai. Jie turėjo vienu žaidėju mažiau beveik nuo pradžios. Bet padarė savo darbą puikiai. Netgi likę be vieno žaidėjo paskutines minutes sužaidė užtikrintai, – kalbėjo V. Čeburinas – Varžovai labiau rėmėsi kontratakomis, greitais perdavimais į priekį. Įmušė įvartį antro kėlinio pradžioje. Tačiau komanda lieka komanda kai sugeba sužaisti iki pabaigos. Šiandien matėme, kad komanda atiduoda visas jėgas, žaisdama dešimtiese, nors tai labai sunku. Susitelkė ties tuo, jog reikia įvarčio, įmušė vieną, antrą. Įmušė pergalingą įvartį pabaigoje. Tai rodo, jog yra dvasia, charakteris. Esu labai dėkingas vyrams.“

„Tokia komandos dvasia, visada sakome, jog reikia kovoti iki galo. Šiandien parodėme, jog mūsų kolektyvas stiprus. Dirbome iki pabaigos. Pradžia buvo netikėta, nes praradome žaidėją jau 8 minutę. Nesitikėjome, kad taip viskas susiklostys. Tačiau buvome stiprūs. Treneris pasikalbėjo su mumis. Jis nurodė, ką reikia padaryti aikštėje. Darėme ką galėjome geriausia“, – teigė R. Oliveira.

Jam kaip ir kitiems žalgiriečių atakuojantiems žaidėjams beveik visą rungtynių laiką pritrūkdavo tikslumo, tačiau puikiai pavyko išpildyti epizodą pridėtinio laiko pradžioje, kai greitoje atakoje Mathias Oyewusi perduotas kamuolys surado brazilą baudos aikštelėje. Po kelių minučių jam pavyko „uždaryti“ ir Joelio Bopesu perdavimą.

„Kaip žaidėjas privalai tikėti, kiekvieną sekundę, momentą. Ypač kai esi puolėjas. Kai esi ten, turi bent kartą atsidurti kur reikia ir įmušti, – kalbėjo Renanas – Prieš pirmą įvartį Mathias buvo su kamuoliu aikštės viduryje. Paprašiau kamuolio į plotą už gynėjo ir jis man perdavė ir man pavyko įmušti. Antram įvarčiui, atvirai kalbant, nežinau, ar pavyko gerai smūgiuoti. Joelis perdavė kamuolį į baudos aikštelės vidurį. Buvau pasiruošęs užbaigti ataką jei kamuolys ateis.“

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais šeštadienį, rugpjūčio 3 dieną  Telšiuose prieš „Džiugą“. Po šių rungtynių laukia pirmoji UEFA Europa Konferencijų lygos dvikova Slovakijoje prieš „Slovan“.