2021 kovo 11

Puolimo gretas papildys patyręs puolėjas iš Slovakijos


Prieš startą A lygoje Vilniaus „Žalgiris“ pasipildė dar vienu žaidėju ir sustiprino atakuojančias gretas. Lietuvos čempionų ekipoje žais Slovakijos rinktinei atstovavęs patyręs puolėjas Jakubas Sylvestras.

32 metų futbolininkas per savo karjerą sukaupė nemažai patirties žaisdamas Slovakijos, Vokietijos, Danijos, Izraelio klubuose.

Pastarąjį pusmetį J. Sylvestras praleido Indijos lygoje, kurios reguliarus sezonas baigėsi vasarį, „Chennaiyin“ klubo gretose.

Savo karjerą slovakas pradėjo Bratislavos „Slovan“ klube, su juo laimėjo Slovakijos lygą ir taurę. Iš jo puolėją įsigijo Zagrebo „Dinamo“. Kroatijoje puolėjas dukart laimėjo šalies čempionų vardus ir toliau iškeliavo į Vokietiją

Aujės „Erzgebirge“ ekipoje 2013-2014 metų sezon J. Sylvestras įmušė 15 įvarčių ir tapo rezultatyviausiu Vokietijos antroje Bundeslygoje. Po tokio sėkmingo sezono futbolininko kontraktą perpirko „Nurnberg“ klubas. Vėliau jis žaidė „Paderborn“ ekipoje. Iš viso Vokietijos antrame divizione puolėjas sužaidė 112 rungtynių ir įmušė 33 įvarčius.

Nuo 2017 m. J. Sylvestras rungtyniavo Danijoje, „Aalborg“ BK gretose, vėliau Izraelyje atstovavo Jeruzalės „Beitar“, Tel Avivo „Bnei Yehuda“, „Ashdod“ ir Haifos „Hapoel“ komandoms. Su „Bnei Yehuda“ laimėjo šalies taurę.

J. Sylvestras turi ir nemažai tarptautinių rungtynių patirties. Jis sužaidė 25 rungtynes Slovakijos jaunimo rinktinėse, o 2010-2016 m. buvo kviečiamas į šalies vyrų rinktinę ir rungtyniavo 6 susitikimuose. Per klubinę karjerą slovakas 14 kartų žaidė UEFA taurių varžybose.

„Žalgirį“ per žiemos perėjimų laikotarpį papildė devyni žaidėjai – gynėjai Joelis Bopesu ir Dijbrilis Diaw, saugai Vilius Piliukaitis, Milanas Gamakovas, Ovidijus Verbickas ir Ogenyi Onazi, puolėjai Tomislavas Kišas ir Josipas Tadičius.

Pirmąsias oficialias rungtynes „Žalgiris“ šį sezoną žais šeštadienį, kovo 13 d. A lygoje prieš Alytaus „Dainavą“.