2022 balandžio 4

Prieš „Panevėžį“ – dvikova dėl pirmos pozicijos


Šeštajame čempionato ture „Žalgiris“ namuose priims komandą, kuri sudaro rimčiausią konkurenciją kovoje dėl pirmosios pozicijos – kol kas daugiausiai taškų surinkusį „Panevėžį“.

Rungtynių nugalėtojas bus turnyro lentelės viršuje. Panevėžiečiai po 5 turų turi 13 taškų ir dviem lenkia „Žalgirį“ bei trimis – trečią ir ketvirtą vietą užimančias „Riterių“ ir „Hegelmann“ ekipas.

Toks startas – puikus klubui, kuris pernai užėmė ketvirtą vietą lygoje ir prieš šį sezoną nebuvo įvardijamas tarp pagrindinių favoritų.

Viena to priežaščių – ženklūs pasikeitimai komandoje. Svarbiausia rokiruotė įvyko trenerio pozicijoje. Su komanda Lietuvos taurę laimėjęs portugalas Joao Martinsas grįžo į tėvynę, jį pakeitė į Panevėžį grįžęs Valdas Urbonas. Patyręs specialistas yra daugiausiai titulų laimėjęs treneris lygoje ir tai padarė būtent Panevėžyje su „Ekrano“ komanda.

Visgi dabar panevėžiečiai nėra tokie favoritai, kokiu buvo „Ekranas“, ir kelią aukštyn skinasi palaipsniui. Naujam treneriui teko ir praktiškai iš naujo formuoti gynybos grandį – išvyko Matheusas Bissi, Justinas Januševskis, Hugo Figueredo, Rafaelis Floro. Nemažai praradimų ir atakuojančiojeo grandyje, kur nebeliko Jorge Eliaso, Igno Kružiko, Sebastiano Vazqueso, Eligijaus Jankausko, taip pat karjerą baigusio saugo Pauliaus Janušausko.

Visgi ekipoje liko patyrę žaidėjai – vartininkas Rafaelis Broetto, saugai Tautvydas Eliošius, Chrisovolantis Kozoronis, Jeffrey Sarpongas, Ernestas Veliulis, Elivelto.

Aplink juos „Panevėžys“ apsilipdė naujokais. Gynybos viduryje duetą sudaro į Panevėžį grįžęs Linas Klimavičius ir Latvijoje pernai žaidęs nigerietis Joshua Akpudje, kairėje prisijungė juodkalnietis Mitaras Čukovičius.

Į aikštės vidurį atvyko brazilas Wandersonas, kuris pernai žaidė Baltarusijoje, o šiemet ruošėsi rungtyniauti Ukrainoje, ir Rokas Stanulevičius, kuris ne vieną sezoną anksčiau dirbo su V. Urbonu. Puolimo grandį papildė iš Latvijos pasiskolintas Ariagneris Smithas ir bulgaras Nasko Milevas, kuris pernai žibėjo Telšių „Džiuge“.

V. Urbonui pavyko sėkmingai sulipdyti naujokus su buvusiu branduoliu – po nulinių lygiųjų pirmajame ture vėliau iškovotos keturios pergalės iš eilės. Sėkmės pagrindas buvo žaidimas gynyboje ir vartininko R. Broetto pasirodymai, o puolant sekėsi kiek sunkiau.

Pagal sukurtas progas panevėžiečiai rikiuotųsi lentelės apatinėje dalyje, įvarčių taip pat pavyko pelnyti penkis. Du iš jų krito po smūgių iš toli pakartotiniais bandymais, vienas po smūgio iš toli, o du – atakuojant iš labai arti vartininko baudos aikštelėje.

Jei žiūrėtume tarpusavio rungtynių istoriją, įvarčių „Panevėžiui“ tikrai prireiks – komandų akistatos būdavo gana rezultatyvios, o „Žalgiris“ laimėjo 7 iš 8 komandų dvikovų čempionate (vienerios baigėsi lygiosiomis 1:1). Panevėžiečiai gali pasidžiaugti tik pernai po baudinių serijos (pagrindinis laikas 2:2) laimėta Supertaurės dvikova.

Visgi pagal trenerių akistatas vaizdas atvirkščias – Valdas Urbonas treniruodamas „Žalgirį“ 2018 metais visus tris kartus įveikė Vladimiro Čeburino vadovaujamą „Sūduvą“. Abu strategai neakivaizdžiai varžosi ir dėl tituluočiausio prizo – V. Urbonas kaip vyr. treneris turi penkis aukso medalius, V. Čeburinas – keturis.

„Žalgirio“ ir „Panevėžio“ akistata vyks antradienį, balandžio 5 d., nuo 19 val. LFF stadione. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.