2021 gegužės 3

Prieš „Nevėžį“ A lygoje – po 15 metų pertraukos


Nors prasidėjo antrasis A lygos ratas, FK „Žalgiris“ šiame čempionate dar nežaidė su viena komanda – tai Kėdainių „Nevėžiu“. Pirmoji akistata su viena iš naujų lygos ekipų laukia antradienį svečiuose.

„Žalgiris“ ir „Nevėžis“ turėjo susitikti trečiajame čempionato ture, tačiau jis buvo nukeltas į birželį. Komandos tarpusavyje žaidė sausio pabaigoje, pradedant pasiruošimą sezonui. Tuomet „Žalgiris“ iškovojo pergalę rezultatu 4:2.

Įvarčiais pasižymėjo Hugo Videmontas, Gustas Jarusevičius, Meinardas Mikulėnas ir Matas Vareika, „Nevėžio“ komandoje įmušė Lukas Berednikovas, o vieną įvartį žalgiriečiai įsimušė į savo vartus.

Tačiau komandos nuo to laiko nemažai pasikeitė. Pavyzdžiui, „Žalgiris“ pasipildė penkiais naujokais, nemažai futbolininkų prisijungė ir prie „Nevėžio“.

Po triumfo praėjusio sezono Pirmoje lygoje „Nevėžis“ išsaugojo komandos branduolį, o daugiausiai stiprino saugų liniją ir atakuojančią grandį.

Į komandą sėkmingai įsiliejo gynybinio plano saugas iš Nigerijos Peteris Eletu, kūrybingas saugas iš Ganos Alexas Kyeremeh, du greičiu pasižymintys krašto žaidėjai – Julius Kasparavičius ir Motiejus Burba. Pastarąjį Kėdainių ekipai išnuomavo „Žalgiris“.

Gynybos kraštą papildė Latvjios aukščiausioje lygoje pora sezonų rungtyniavęs Janis Krautmanis ir kėdainietis, o gynybos vidurį – šalies jaunimo rinktinėse žaidęs Martynas Medelinskas.

Tarpsezonyje „Nevėžyis“ išsaugojo ir svarbius legionierius – Pirmos lygos geriausiu vartininku išrinktą Serhijų Melašenko, saugus Maksimą Jevstignejevą, Oleksandrą Dovhijų, puolėją Juniorą Timite.

Tačiau dar žiemą traumą patyrė vienas komandos lyderių ir simbolių, rezultatyviausias kelių pastarųjų sezonų žaidėjų Evaldas Kugys. Traumos persekiojo ir kitus komandos narius – dėl jų sezoną vėliau pradėjo kitas komandos senbuvis Aretas Gėgžna, tik kartą visas rungtynes žaidė labiausiai patyręs gynėjas Deividas Gražys, pora savaičių praleido J. Kasparavičius, jau mėnesį nežaidžia A. Kyeremeh ir t.t.

Negana to, dėl rekonstrukcijos savo stadione – pavasarį buvo keičiama dirbtinės dangos aikštė – „Nevėžis“ pirmąjį ratą žaidė išvykose. Naujoje savo aikštėje komanda pradėjo treniruotis tik prieš kelias dienas.

Šie ir kiti faktoriai – pvz. jaunas daugelio žaidėjų amžius – susidėjo į tai, kad „Nevėžis“ laimėjo tik pirmąsias sezono rungtynes prieš „Dainavą“, o kitose patyrė nesėkmę.

Visgi komandos aistruolius turėtų pozityviau nuteikti antrojo rato pradžia – „Nevėžis“ namuose tik po baudinio rungtynių pabaigoje nusileido „Dainavai“ 0:1, ir pirmasis įmušė prieš „Kauno Žalgirį“, tačiau varžovams nusileido 1:2.

Ekipai daugelį metų diriguoja vienas labiausiai patyrusių lygos trenerių, 63 metų Vitalijus Stankevičius. 2011 metų sezone jis dirbo „Žalgiryje“ ir tuo metu atgimstančiai komandai padėjo po daugiau nei dešimtmečio pertraukos iškovoti sidabrą.

Oficialiose rungtynėse „Nevėžis“ ir „Žalgiris“ paskutinį kartą žaidė 2019 metų rugpjūtį LFF taurėje. Tuomet žalgiriečiai nugalėjo užtikrintai rezultatu 5:1. A lygoje komandos susitiks pirmą kartą nuo 2006 metų. Tą sezoną vilniečiai laimėjo visus keturis susitikimus.

„Kiekviena A lygos komanda, gali nustebinti, ne išimtis ir „Nevėžis“. Rungtynės nebus lengvos“, – prieš laukiančią naują akistatą kalbėjo žalgirietis Mantas Kuklys.

Nauja „Žalgirio“ ir „Nevėžio“ akistata vyks gegužės 4 d. Kėdainių stadione nuo 20 val. Rungtynių tiesioginę transliacija bus galima stebėti internetu TV3Play.lt

Video