2020 rugpjūčio 9

Potencialūs varžovai Europos lygoje – iš Airijos, Estijos arba Suomijos


Pirmadienį paaiškės „Žalgirio“ varžovas UEFA Europos lygos turnyro pirmajame atrankos etape. Juo taps klubas iš Airijos Estijos, arba Suomijos lygų.

Pirmajame atrankos etape dalyvauja 94 komandos – 86 ekipos pradeda nuo šio etapo, o 8 pateks įveikusios preliminarų atrankos etapą.

Pagal klubų reitingą komandos surūšiuojamos į dvi dalis – skirstytas ir neskirstytas. „Žalgiris” užtikrintai patenka tarp  skirstytų, nes yra tarp 20 aukščiausią reitingą turinčių pirmojo etapo komandų.

Skirstytos ir neskirstytos komandos pagal UEFA tvarką surūšiuojamos į atskiras mažesnes grupes. „Žalgiriui“ (taip pat ir „Riteriams“) teko 2 grupė, kurioje potencialūs varžovai -„Derry CityFC (Šiaurės Airija; atstovauja Airijai), „Paide Linnameeskond“ (Estija) ir TurkuInter“ (Suomija).

Burtų traukimas vyks rugpjūčio 10 d. nuo 14 val. UEFA būstinėje ir bus transliuojamas internetu UEFA.com svetainėje.

Šį sezoną atrankos varžybos bus ypatingos tuo, kad komandos žais tik vienerias rungtynes tarpusavyje. Taip pat dėl pandemijos atsižvelgiama į kelionių ribojimus tarp šalių. Dėl to rungtynių šeimininkai gali būti ir apkeisti arba dvikovas gali tekti surengti neutralioje šalyje.

Visos klubines atrankos varžybas UEFA nurodo surengti be žiūrovų, nors šis sprendimas dar gali būti peržiūrėtas atsižvelgiant į esamą padėtį. Kiekvienoms rungtynėms taip pat numatyti išskirtiniai saugumo reikalavimai.

Pirmojo atrankos etapo rungtynės vyks rugpjūčio 27 d. Jei pagrindinis laikas baigsis lygiosiomis, komandos žais pratęsimą, o toliau – ir dalyvaus baudinių serijoje.

Nugalėtojai pateks į antrąjį etapą, kuris numatytas rugsėjo 17 d. Sėkmės pirmajame etape atveju „Žalgiris“ dėl palankaus reitingo taip pat patektų tarp skirstytų komandų burtams ir antrajam etapui.