2022 rugpjūčio 14

Po šalto dušo derbio pradžioje – penkių įvarčių atsakas

Sostinės komandų derbyje po šalto dušo pradžioje atsitiesęs „Žalgiris“ sutriuškino „Riterius“ (5:1) ir iškovojo šeštą pergalę iš eilės čempionate.

Žalgiriečiai įvartį praleido jau pirmąją rungtynių minutę, tačiau po kelių minučių po įvarčio į savo vartus rezultatą išlygino, o iki pertraukos nuo 11 metrų žymos – ir persvėrė po Renano smūgio. Antrajame kėlinyje po įvartį pridėjo tas pats Renanas, Josipas Tadičius ir Mathias Oyewusi.

„Žalgirio“ sudėtyje po paskutinių rungtynių Europoje įvyko trys pasikeitimai – rungtynes nuo pradžių pradėjo gynėjas Kipras Kažukolovas, saugas Mantas Kuklys ir puolėjas Josipas Tadičius.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo labai nesėkmingai. Nesužaidus nė minutės Petaro Mamičiaus rizikingą perdavimą baudos aikštelės viduryje perėmęs Arturas Dolžnikovas pasiuntė kamuolį į vartus.

6 min. „Žalgiris“ rezultatą išlygino – po standartinės situacijos atšokusį kamuolį Joelis Bopesu smūgiavo į vartus, ir kamuolys rikošetu nuo gynėjo atsidūrė vartuose.

11 min. „Riteriai“ turėjo gerą progą – po perdavimo dešiniuoju kraštu Gytis Paulauskas atsidūrė vienas prieš vieną, bet puolėjo smūgį E. Gertmonas atrėmė kojomis.

27 min. po Oliverio Buffo perdavimo Mantas Kuklys atsidūrė prieš vartus baudos aikštelės viduryje, bet smūgiavo šalia virpsto.

31 ir 35 min. iš baudos aikštelės prieigų netiksliai smūgiavo Renanas Oliveira, o 36 min. – Mario Paveličius.

37 min. „Žalgiris“ persvėrė rezultatą. Po J. Bopesu perdavimo iš krašto Valdemaras Borovovskij baudos aikštelėje sužaidė ranka ir baudinį realizavo Renanas.

41 min. netiksliai iš toli mušė M. Kuklys.

43 min. Josipas Tadičius kontratakoje suklaidino gynėją, po jo smūgio kamuolys pataikė į virpstą. Pakartotiniu bandymu puolėjas nepataikė į vartus.

55 min. J. Tadičiui pagaliau pavyko pasižymėti. Po J. Bopesu reido kraštu ir perdavimo puolėjas atsidūrė laisvas baudos aikštelės viduryje ir mušė tiksliai – 3:1.

69 min. po J. Bopesu pakelto kampinio sumaištyje atšokusį kamuolį į vartus pasiuntė Renanas – 4:1.

82 min. po perdavimo iš krašto F. Kyeremeh galva mušė pro šalį.

87 min. po J. Bopesu perdavimo iš kairio krašto smūgiu galva pasižymėjo M. Oyewusi – 5:1.

Kitas rungtynes žalgiriečiai žais rugpjūčio 18 d. Razgrade Europos lygoje prieš „Ludogorets“. Po trijų dienų laukia „Optibet A lygos“ rungtynės prieš Jonavą namuose, o rugpjūčio 25 d. – atsakomoji dvikova su „Ludogorets“.