2022 kovo 13

Po 7 metų – Šiaulių komandos vizitas Vilniuje


Po septynių metų pertraukos Šiaulių komanda vėl lankysis Vilniuje žaisti šalies čempionato rungtynes. Antrasis šio sezono „Žalgirio“ varžovas – profesionalų futbolą mieste atgaivinusi futbolo akademija „Šiauliai“.

Savo komandos pirmajame divizione Šiaulių miestas neturėjo nuo 2015 metų. 2016 m. FA „Šiauliai“ komanda startavo ketvirtajame divizione, vėliau du metus žaidė trečiajame, tris sezonus – antrajame.

Paskutinė komandų akistata vis tik vyko ne taip senai: 2020 metais taurės turnyre. Tuomet „Žalgiris“ svečiuose įveikė „Šiaulius“ 2:0.

Pernai „Šiauliai“ laimėjo antrąjį divizioną ir pagaliau iškovojo kelialapį į „Optibet A lygą“.

Komandoje liko beveik visi tos pergalės kalviai, tarp jų buvę žalgiriečiai treneris Mindaugas Čepas, komandos kapitonas Algis Jankauskas ir būrys vietos žaidėjų. Be A. Jankausko, komandoje labiausiai patyrę saugas Simonas Paulius ir gynėjas Ernestas Pilypas, kuris elitiniame divizione Šiaulių komandai atstovavo ir 2015 metais. Šiek tiek patirties pirmajame divizione turi ir „Sūduvoje“ buvę Rokas Lekiatas bei Sergejus Amirzianas.

Iš vietos žaidėjų Pirmoje lygoje praėjusį sezoną žibėjo šiaulietis Justas Petravičius, kuris pelnė 16 įvarčių. Aikštės viduryje išsiskiria ir Dominykas Kubilinskas.

Prieš naują startą komanda į savo gretas susigrąžino akademijos auklėtinius krašto saugus Eligijų Jankauską bei Deividą Šešplaukį. Šiauliečiai taip pat iš kitų pernai lygoje žaidusių komandų persiviliojo pernai kitoms komandoms atstovavusius žaidėjus: prisijungė vartininkas Lukas Paukštė, gynėjai Gustas Zabita, Rimvydas Sadauskas, saugas Danielis Romanovskis. Pastarasis – dar vienas buvęs „Žalgirio“ narys Šiauliuose.

Prieš sezono startą atvyko ir vienintelis legionierius – iš itin rezultatyvaus žaidimo „Trakuose“ 2015 metais futbolo aistruoliams pažįstamas armėnas Davidas Aršakianas.

Kad šiauliečiai nesiruošia būti pastumdėliai tarp elito parodė ir kontrolinėse rungtynėse: įveiktas „Džiugas“ ir „Banga“, akistatoje su  „Žalgiriu“ pralaimėjo minimalia persvara 0:1 (vienintelį įvartį įmušė Josipass Tadičius). Sėkmingas buvo ir čempionato startas- namuose sužaista 0:0 su „Sūduva“.

Prieš buvusią komandą vėl stosiantis Mindaugas Čepas „Žalgirio“ gerbėjus būdamas vyriausiuoju treneriu yra nuliūdinęs keturis kartus, po kartą su skirtingomis komandomis. 2013 m. su „Banga“ (1:1), 2017 m. su „Jonava“ (4:2), 2018 m. su „Kauno Žalgiriu“ (0:0), ir 2020 m. „Riteriais“ (1:0). Kitas 18 rungtynių žalgiriečiai laimėjo.

„Žalgirio“ ir „Šiaulių“ dvikova vyks kovo 13 d. (sekmadienį) nuo 17 val. 55 min. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“. Visos lėšos už bilietus ir papildoma parama nuo „Betsafe“ keliaus paremti ukrainiečius.

Rungtynes tiesiogiai transliuos TV6 televizija, transliacijos pradžia – nuo 17 val. 30 min.